banner341

Samsunspor Basketbol Yıldız Adaylarını seçti

Samsunspor Kulübü Basketbol Şubesi, akademi kurmak için sporcu seçmeleri yaptı. Oldukça yoğun ilgi gören seçmelerde Samsunspor Basketbol teknik ekibi ve yöneticiler yıldız adaylarını izledi.

Samsunspor Basketbol Yıldız Adaylarını seçti ABONE OL

Samsunspor Kulübü Basketbol Şubesi, altyapı kurmak için yıldız adaylarını seçti. Anakent Spor Salonu'nda yapılan seçmelerde 2003-2009 yılları arasında doğumlu yaklaşık 80 sporcular takımımızın formasını giyebilmek için ter döktü.

Seçmeler hakkında bilgi veren Samsunspor Kulübü Basketbol Şubesinin Altyapı Sorumlusu Onur Cumhur Aksoy, "Seçmeler yaparak kaliteli bir altyapı kurmak istiyoruz. Çok yetenekli yıldız adaylarının olması bizleri çok umutlandırıyor. İnşallah ilerleyen yıllarda kendi çocuklarımızı Süper Lig'de Samsunspor Basketbol formasıyla izleyeceğiz" dedi.

Seçmelere oldukça yoğun talebin olduğunu belirten Samsunspor Kulübü Basketbol Şubesi Genel Menajeri Emre Ekim ise, “Samsunspor camiasına yakışır bir altyapı kurmak için oyuncu seçmeleri yapıyoruz. Projemizin temellerini pandemiye rağmen oldukça zor şartlar altında atıyoruz. Yoğun talep var. Bu kadar yoğun talebin olması bizi hem mutlu ediyor hem de gelecek adına umutlandırıyor. İnşallah seçmelerden çok iyi basketbolcular çıkacak. Amacımız futbol akademisinde olduğu gibi Yüksel Yıldırım başkanımızın vizyonuyla basketbolda da kaliteli bir akademi kurmak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4