Samsunspor Taraftar Grupları Başkan Demir ile görüştü

Samsunspor taraftar grupları başkanları, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir’i ziyaret etti. Görüşme sonrası taraftar grupları başkanları ortak açıklama yaptı.

Samsunspor Taraftar Grupları Başkan Demir ile görüştü

Samsunspor taraftar grupları başkanlarının, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir’i ziyareti sonrası yapmış olduğu açıklama; "Samsunspor Nuri Asan Tesislerimizin kaldırılacağı yönündeki iddialar üzerine, Samsunspor Taraftar Grupları olarak ortak bir açıklama yapmış, tepkimizi açık ve net bir şekilde ortaya koymuştuk.
Bu açıklamamızın ardından konuyla ilgili önce kamuoyunu bildiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ardından biz taraftar gruplarının temsilcileriyle bir araya gelerek bilgilendirme yapmıştır.
Makamında bizleri ağırlayan Başkan Mustafa Demir, Samsunspor Nuri Asan tesislerinin yıkılmasının mümkün olmadığını, böyle bir düşünce içerisinde olmalarının da mümkün olamayacağını dile getirdi. Mevcut noktadan tesisin kaldırılmasının, ancak kulüp yönetiminin talebi ile olabileceğini söyleyen Başkan Mustafa Demir, öyle bir durumda da mevcut alanın ancak Samsunspor Müzesi olarak kullanılacağını net bir dille ifade etti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Batı Park’ta bulunan tesislerle ilgili olarak, kulübün bir değişikliğe gitmemesi halinde, aynı noktada yıllarca bulunmasının önünde hiçbir engel olmadığını, bu konuda sadece kanunlar çerçevesinde hareket edilip, 4 yılda bir sözleşme yenilenmesi gerektiğini ifade etti. 
Söz konusu Samsunspor olduğunda, hepimiz için akan suların durduğunu hatırlattık. Önceliğimizin Samsunspor olduğunu bir kez daha dile getirdik. Kendisi de bizimle aynı düşünceleri taşıdığını ve geçmişte bakan olarak, şimdi de Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, Samsunspor için üzerine düşen hiçbir sorumluluktan kaçınmadığını söyledi. Samsunspor’un, bizim kadar kendisinin de kırmızı çizgisi olduğunu ifade ederek, “Bir şehrin belediye başkanının, şehrinin takımına sahip çıkmamasının, destek olmamasının mümkün olmayacağını” söyledi.
Tedirginliklerimizi, kırgınlıklarımızı ve beklentilerimizi açık bir şekilde dile getirdiğimiz görüşmede, aklımızda soru işareti olan tüm konuları masaya yatırdık. Başkan Mustafa Demir bizi dinledi, biz de onu dinledik. Açıklayıcı ifadelerinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Samsunspor için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını ve bundan sonra da kaçınmayacağını ifade ettiği cümlelerini, Samsunspor taraftarına verilmiş bir söz olarak kabul ediyoruz. Kendisinin, bu sözlerini tutacağına inanıyoruz.
Samsunspor Taraftar Grupları"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344