banner341

Serbest Güreş Milli Takım Avpura Oyunları Hazır

Serbest Güreş Milli takımı Avrupa oyunları çalışmalarını tamamladı.

Serbest Güreş Milli Takım Avpura Oyunları Hazır ABONE OL

Ankara Elmadağ Güreş kamp eğitim merkezinde 16 günlük kampı sona eren milliler yarın Avrupa Oyunları için Minsk'e hareket edecek.

 Serbest güreş takımımız Avrupa oyunlarına teknik direktör İshak  İrbaykhanov, Antrenör Adem Bereket ve Serbest milli takım koordinatörü Yakup Topuz nezaretinde hazırlandı.

 Milli takım teknik direktörü İshak  İrbaykhanov yaptığı açıklamada,  tarihi başarılar elde ettikleri Avrupa şampiyonasının ardından kısa bir süre dinlendiklerini  ve ardından önce Topuk Yaylası’nda sonrada Elmadağ’da 16 günlük kamp yaptıklarını belirterek” Avrupa oyunlarına her zaman olduğu gibi iddalı gidiyoruz. Son oyunlarda 5 madalya kazanmıştık. Bu sefer 6 sıklettede madalya hedefliyoruz. Taha Akgül’lü dünya şampiyonası öncesi riske etmek istemedik. Onun yerine ilk defa 125 kiloda Fatih kardeşimizi götürüyoruz. Eminim oda Taha abisi gibi kürsüye çıkacaktır. Türk halkı ata sporundan her zaman üst düzey başarılar bekliyor. Bizde bu beklentiyi madalyalarla süsleyeceğiz. Şükürler olsun takımda herhangi bir sakatlık yok. Oraya takım halinde şampiyon olmaya gidiyoruz,''dedi

25 Haziran’da başlayacak olan Avrupa oyunlarında Serbest Güreş Milli takımızı şu isimler temsil edecek:
57 kiloda Süleyman Atlı
65 Kiloda Selehattin Kılıçsallayan
74 kiloda Soner Demirtaş
86 kiloda Fatih Erdin
97 kiloda Baki Şahin
125 kiloda ise Fatih Yaşandı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4