Serkan Baltacı: Tarihin en kalabalık organizasyonu Samsun’da!

Samsun İnternet Medya Grubu (İMG), İşitme Engelliler Olimpiyatları Genel Koordinatörü Serkan Baltacı’yı ziyaret etti.

Serkan Baltacı: Tarihin en kalabalık organizasyonu Samsun’da! ABONE OL

Olimpiyatların Samsun’da yapılmasının şehrin kalkınması ve gelişmesi açısından çok önemli olduğunu söyleyen Baltacı ‘ Olimpiyatlara kısa bir süre kalmasına rağmen ülkelerin tarihin en büyük İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’na ilgileri artarak devam ediyor.

Guatemala’nın da sporcu göndereceğini açıklamasıyla Samsun Deaflimcpics 2017’ye katılacak ülke sayısı 97’ye yükseldi’ dedi.

Samsun’da yapılacak Deaflympics 2017 için geri sayımın sürdüğünü belirten Baltacı, ‘3000’in üzerinde sporcunun 21 farklı branşta yarışacağı oyunlar, tarihin en kalabalık Deaflympics organizasyonu olacak. Son olarak Guatemala’nın da sporcu göndereceğini açıklamasıyla, organizasyonun başlamasına sayılı günler kala katılan ülke sayısı 97’ye yükseldi. Samsun 2017’de bir sporcu bir de delegeyle temsil edilecek Guatemala, yalnızca yüzme dalında yer alacak. 18 yaşındayken Sofia 2013’te bayrağını ilk kez temsil eden genç yüzücü Sergio Pablo Aragon bu sefer Samsun’da Guatemala’nın başarısı için havuza girecek’ diye konuştu.

Bu arada Baltacı Samsun Deaflympics 2017’de yüzmede mücadeleler 20-26 Temmuz tarihleri arasında düzenleneceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 14:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
yalcin metin
yalcin metin - 2 yıl Önce

Bundan onceki olimpiyatlar Sofya da yapilmisti ve 202 ulke katilmisti . 97 ulke demek gecen olimpiyatlar gore ulkelerin yarisindan fazlasinin bizi protesto ettigi icin gelmemesi demektir .

SIRADAKİ HABER

banner4