banner367
banner375

Tüm Profesyonel ve Amatör Ligler Başlıyor!

TFF Başkanı Nihat Özdemir Süper Lig dahil tüm profesyonel ve amatör liglerin başlama tarihini açıkladı.

Tüm Profesyonel ve Amatör Ligler Başlıyor! ABONE OL
banner371

TFF Başkanı Nihat Özdemir: "Süper Lig başta olmak üzere tüm profesyonel ligleri 12-13-14 Haziran haftasında başlatma kararı aldık." dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, şimdilik olmak kaydıyla Spor Toto Süper Lig başta olmak üzere tüm profesyonel ve amatör ligleri 12-13-14 Haziran haftasında başlatacaklarını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, liglerin geleceği ile ilgili açıklama yaptı. TFF Yönetim Kurulu, TFF Başkanı Nihat Özdemir'in 5 Mayıs'ta Bakan Koca ile yaptığı görüşmeyi değerlendirdi. Özdemir, bunun üzerine son kararları duyurdu.

Görüşmeler yapıldı
Futbolun bu krizden en az şekilde etkilenemesi için gerekeni yaptık, yapmaya devam ediyoruz diyen Başkan Özdemir, "Gençlik ve Spor Bakanı ile, Bilim Kurulu ile görüşmeler yaptık. Süreci sürekli değerlendirdik. UEFA ve FIFA ile görüşmeler yaptık.

Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ile de bir görüşme yaptık. Sayın Koca, görevi başarıyla götürüyor. Yönetim Kurulu olarak toplantımızı yaptık. Normalleşme planı kapsamında değerlendirmelerde bulunduk. Tüm şartları göz önünde bulundurarak bir yol haritası çizdik. 

Ligler 12-13-14 Haziran'da başlıyor
Şimdilik olma kaydıyla, altını çizerek söylüyorum, elimizde değişik senaryolarımızın olduğunu da hatırlatarak tüm liglerin 12-13-14 Haziran'da başlatma kararı aldık. Sağlık Kurulu ve Bilim Kurulu toplantısının ardından maçların nasıl oynanacağına karar verilecek. Sonrasında kararları kulüplere aktaracağız. Devletimizin tüm kurullarının desteğiyle sezonu tamamlamayı düşünüyoruz. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır ama yeni dönemi de fırsata çevirmeliyiz. İnşallah liglerimizi en güzel şekilde Temmuz ayında sonlandıracağız. Ağustos ayı sonunda da UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'ne ev sahipliği yapacağız. Hiçbir virüse meydanı bırakmayacağız." diyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner370

banner344

banner4

banner366