banner341

Türkiye Spor Tırmanışında Samsun'a Birincilik

2019 Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından düzenlenen “Spor Tırmanış Küçükler ve Gençler Türkiye Şampiyonası Lider 2.Ayak Nevşehir” yarışmasında Samsun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi’nde bakım ve koruma altında bulunan Umutcan Aycan Türkiye üçüncüsü, uluslararası koruma ve geçici koruma statüsünde bulunan yabancılara yönelik Sosyal Uyum Hizmetinden yararlanan Ahmed Mouse Jabar ise Türkiye birincisi oldu.

Türkiye Spor Tırmanışında Samsun'a Birincilik ABONE OL

Çocukların başarısını kutlayan Samsun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı, “Çocuklarımızın eğitim alanında olduğu gibi sanat ve spor alanlarında yaptığı çalışmalar da takdire şayan. Çocuklarımız dağcılık alanında antrenörleri Mustafa Keskin ile birlikte büyük emek sarf ediyor.

Okul dışındaki boş zamanlarının büyük çoğunluğunu antrenman yaparak geçiriyorlar. Bu emeklerin karşılığı olarak yarışmalardan başarı alarak dönüyorlar. Başarının ardından gelen yüzlerindeki bu sevinç, bizleri de mutlu ediyor. Çocuklarımızın boş zamanlarını değerlendirebilmeleri, olumlu davranış kazanmaları, kendilerini iyi bir şekilde yetiştirmeleri için biz devlet olarak hep onların yanındayız.

Onlara her türlü maddi ve manevi desteği verme gayreti içindeyiz." dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4