Yetenek Taraması ve spora yönlendirme projesi ile öğrenciler Taranacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye’nin 81 ilinde hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme projesinin Samsun’da yeni etabı başladı.

Yetenek Taraması ve spora yönlendirme projesi ile öğrenciler Taranacak

Çocukların spor branşına yönlendirilmesi için hayata geçirilen projenin; 2017-2018 yılı birinci grubunda seçilip taranan 977 çocuk boy, kilo, kulaç uzunluğu, oturma yüksekliği istasyonlarında taramaya tabi tutuldu.15 Şubat 2021 tarihinde Atakum Sporcu Fabrikasında başlayan test ve ölçümlere yeni eklenen denge ve reaksiyon istasyonları ile Samsun genelinde toplam 477 seçilen çocuk taranması planlanmaktadır.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu , Spor Şube Müdürü Murat Altun, Atakum Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Serkan Perçin ve beraberindeki heyet test ve ölçümlerin yapıldığı Atakum Sporcu Fabrikasında antrenör ve öğrencileri ziyaret ettiler.

Test ve ölçümler hakkında uygulama ekibinden detaylı bilgi alan İl Müdürü Kasapoğlu alanda kurulu boy-kilo, kulaç uzunluğu ve oturma yüksekliği, denge ve reaksiyon istasyonlarında detaylı incelemelerde bulunarak, çocuklara başarılar diledi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344