Tekkeköy Tekkeköy olalı böyle iftar görmedi!

Kim ne derse desin, ister beğensin, ister beğenmesin, isterse eleştiride bulunsun, bazen ağzınla kuşta tutsan kimseyi beğendiremezsin.
     Bu her yerde böyledir, herkesi mutlu edemezsin...
Çünkü zamanında kendi böyle güzel işlere imza atamadığı için, kabahati kendinde değil karşı da bulur.
     Neyse bunları neden anlatıyorsun diyen olabilir, mayıs ayında bir demeç veren CHP Samsun Milletvekili, Tekkeköy eski Belediye Başkanı Hayati Tekin, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın başarısızlığına en çok kendisinin üzüldüğünü söyleyerek, "Tekkeköy’ü yönetemiyor. Başarısız olması nedeniyle herkes bana dert yanıyor" demişti. 
        Bunu okuduğum zaman bu açıklama için kendisini siyasi basiretsizlik olarak gördüm. Gazetecinin gazına gelerek söylenen bu sözler bir milletvekiline hiç yakışmıyor aslında. Orada belediye başkanlığı yapmış, ilçenin kozmopolitlik yapısını yakından bilen biri olarak eğer kendisine dert yananları muhatap alıp bir belediye başkanını başarısız olarak görüyorsa, bir gün gelir kendisi içinde birileri birilerinin yanına gider ve çok başarısız bir milletvekili olduğunu söyler.
       Ben şimdi bir gazeteci olarak sokakta, kahve köşelerinde konuşulanlara göre, "Milletvekili Hayati Tekin, çok başarısız bir milletvekili, hiç bir yere katılmıyor, onu kimse gören varmı?" diye söylenenleri buradan yazsam Tekin'e haksızlık etmiş olurum? Çünkü bunu söyleyenin Tekin'i sevmeyen, çekemeyen biri olabilir bunu, buna göre değerlendirmek ve söylemek yanlış olur. 
      CHP'nin gitmesi AK Parti'nin gelmesiyle birlikte 2014 yılından itibaren Tekkeköy deki değişimi görmemek mümkün değil, kısa bir zaman içinde yapılan yatırım ve hizmetlerle ilçe eski görünümünü geride bıraktı. Bunları görmeyenin aklından şüphesi olması lazım, öyle mahalle dedikoducuları gibi birilerinin arkasından konuşmaktan çok, eleştirip yada fikirlerini söyleyip daha nasıl güzel olurun üzerinde durmak lazım.
     Gazetecinin gazına da gelmemek lazım. Birilerinin hesabını sizin üzerinden ödetmeye kalkılıyor bunu görmüyorsunuz, kendinizi kullandırtmayın.
Bunları neden yazdınız derseniz kısaca asıl konuma gelmek istiyorum. 
Tekkeköy ilçe meydanında dün akşam kurulan iftar sofrası muhteşem bir insan manzarasıydı. 
     On birler biraraya gelmiş aynı masa başında oruçlarını açtılar. Başkan Hasan Togar'ı bir ara eşiyle birlikte gördüm, tek tek masaları dolaşıyor hemşehriyle selamlaşıyordu, halkın kendisine teveccühü ve sevgisi çok büyüktü.
İftar programı o kadar kalabalıktı ki ezan okunduktan sonra orucunu açan başkan Togar, selamlaşmadığı kimse kalmasın diye koşturuyordu.
     Önemli olan bu değil mi? Halkın sevgi ve saygısı alan başkan rahat bir şekilde halkın arasında dolaşıyor. 
    Dediğim gibi herkesi memnun edemezsin, ne demişler çekemeyenler çatlasın...
Kalın sağlıcakla...

YORUM EKLE

banner4