banner341

Akçansa’nın Biyoçeşitlilik Proje Yarışması’nın kazananları açıklandı

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa tarafından maden sahalarının biyolojik değerlerini artırmayı amaçlayan ‘Biyoçeşitlilik Proje Yarışması’ ikinci kez Türkiye’de gerçekleştirildi.

Akçansa’nın Biyoçeşitlilik Proje Yarışması’nın kazananları açıklandı ABONE OL

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa tarafından maden sahalarının biyolojik değerlerini artırmayı amaçlayan ‘Biyoçeşitlilik Proje Yarışması’ ikinci kez Türkiye’de gerçekleştirildi.

Tüm Türkiye’den toplam 30’a yakın projenin yarıştığı yarışmanın birincilik ödülü İstanbul Teknik Üniversitesi, İkincillik ödülü Gazi Üniversitesi, üçüncülük ödülü ise Çanakkale 18 Mart Üniversitesi öğrenci ve akademisyenlerine verildi.

Akçansa’nın, üniversite öğrencileri tarafından maden sahalarının biyolojik değerini artırmayı amaçlayan projeler üretilmesi ve öğrencilerin bu yöndeki farkındalıklarının artırılması amacıyla düzenlediği Biyoçeşitlilik Proje Yarışması ikinci kez gerçekleşti.

Bu yıl Türkiye’de ikinci kez gerçekleştirilen Biyoçeşitlilik Proje Yarışması’nın sonuçları, Conrad Otel’de düzenlenen ödül töreninde açıklandı. Yarışmaya tüm Türkiye’den 30’a yakın proje katıldı ve 3 proje finalde yarışmaya hak kazandı.

Birincilik ödülü 5.000 Euro
Yenilikçi ve yaratıcı fikirlerle katılım gösterdiği Biyoçeşitlilik Proje Yarışması’nın birincileri İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Berke Olcaysoy, Galip Can Güçlü, Nedim Hacıosmanoğlu oldu. Öğrenciler, birincilik ödülü olan 5.000 Euro’luk çeki Akçansa Satınalma ve Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Ozan Erinçkan’ın elinden aldı.

İkinciliği ve 3.000 Euro değerindeki çeki Gazi Üniversitesi’nden Sena Kurtulmuş, Ezgi Okumuş, Dr. Nurcan Uzel kazanırken, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nden Mustafa Eray Bozyel, Prof. Dr. Sezginer Tuncer, Prof. Dr. Ahmet Gönüz 1.500 Euro değerindeki üçüncülük ödülünün sahibi oldu. Yarışmanın ikinci aşamasında uluslararası alanda başarı elde eden yarışmacılar 10.000 Euro değerinde para ödülü kazanacak.

Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, Akçansa olarak sürdürülebilirliği, sosyal, çevresel ve ekonomik boyutlarıyla ele aldıklarını belirterek “Sürdürülebilirliği, yönetim anlayışımız ve çalışma kültürümüze entegre etmeye çalışıyoruz. Biyolojik çeşitliliğin korunması ve ekosistem yönetimi, uzun vadede sektörümüzün gelecekte de var olmasında büyük rol oynuyor. Akçansa olarak bu stratejiyle çalışarak, biyoçeşitlilik yönetimini sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında öncelikli 6 konudan biri olarak belirledik ve 2020 sürdürülebilirlik hedeflerimiz arasına aldık.” dedi.

Zenar, gençlerin fikirlerine ve bakış açılarına her zaman önem veren bir şirket olduklarının altını çizerek; “Gençleri dinleyen, onlara kulak veren ve yaratıcılıklarını destekleyen bir şirketiz. Maden sahaların biyolojik değerlerini artırmak için düzenlediğimiz bu yarışmayla da, sürdürülebilir geleceğe önemli katkı sağlanacağına inanıyoruz.” sözlerine yer verdi.

Akçansa Hakkında
Temelleri 1967 ve 1974 yıllarında Akçimento ve Çanakkale Çimento ile atılan ve 1996 yılında bu iki şirketin birleşmesi sonucunda Türkiye’nin en büyük çimento üreticisi konumuna gelen Akçansa, bir Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşudur. 

Çimento ve hazırbeton üretiminde Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde faaliyet gösteren Akçansa, iştiraki olan Betonsa şirketi ile 1998 yılında birleşmesi sonucunda, Marmara ve Ege bölgelerine yayılmış 40’a yakın hazırbeton tesisinde “Betonsa” markasıyla hizmet vermektedir. Diğer bir iştiraki olan Agregasa Agrega San.ve Tic.A.Ş. ile 2002 yılında birleşmiş ve agrega üretim faaliyetini “Agregasa” markası altında sürdürmektedir.

Akçansa’nın vizyonu, tüm paydaşları tarafından güvenilen ve en çok tercih edilen iş modeline sahip şirket olarak, yapı malzemeleri sektöründe tüm sınırların ötesinde sürdürülebilir büyümektir.

Akçansa’nın misyonu, toplumsal, çevresel, yasal ve etik değerlere bağlı kültürü ile tüm sosyal paydaşları için değer yaratarak, toplumun yaşam kalitesini yükselten lider yapı malzemeleri şirketi olmaktır.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2016, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4