Genç Girişimcilere ASSOCIATION FOR COACHING Türkiye’den destek!

JCI (Junior Chamber International) - Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği İstanbul şubesi Liderliğin Mimarisi eğitim serisini hayata geçirmesinin ardından ASSOCIATION FOR COACHING ile de protokol imzaladı.

Genç Girişimcilere ASSOCIATION FOR COACHING Türkiye’den destek!

Sivil Toplum Dünya’da ve Türkiye’de gelişmekte olan dinamik ve hareketli bir alandır. Sivil Toplum Kuruluşları toplumların gelişmesi için önemli bir insiyatif olmakla beraber günümüzde STK’ların paydaşlık yaparak çevrelerinde yaratacakları etkiyi büyütmeleri de çok önemlidir. Bu misyonla Genç Liderlerin ve Girişimcilerin gelişmesinde katkıda bulunan JCI Istanbul , ASSOCIATION FOR COACHING Türkiye ile imzaladığı protokol ile koçluk çalışmalarının girişimciler üzerindeki etkisini ortaya koydu.
Liderliğin Mimarisi Eğitim serisi ise İstanbul Aydın Üniversitesi, eOfis, Tifika ,Ceres Yayınları, Koperatiff İstanbul’un sponsorluğunda Dr. Rıza Kadılar , Taner Özdeş , Zafer Düztepe , Erim Hısım eğitmenliğinde hayata geçti.
Girişimciler önce kendine koçluk yapmalı
Girişimciler , yeni girişimlerinde kendilerine koçluk yapmaları ve kendi motivasyonlarını kendileri yaratmalı gerekmektedir. Bir çok genç girişimciyi bünyesinde bulunduran JCI Istanbul , öncelikle 2019 Yönetim Kurulu üyelerine ve proje direktörlerine bu bilinç çerçevesinde koçluk eğitimleri aldırdıktan sonra ASSOCIATION FOR COACHING Türkiye ile protokol imzalayarak bu çalışmaların yaygınlaşması için adım attı.
AC Türkiye Koordinatörü Simla Altunbay; Özellikle Türkiye’de koçluğun yanlış algılandığı ve yanlış tanıtıldığını görmekteyiz. Bizler AC Koçları olarak ; koçluğu doğru tanıtmaya, akreditasyon ile farklılaşmaya, koçluk süpervizyonuna ,bilimsel üretim ve bilgi paylaşımına dikkat çekmekteyiz. Ayrıca AC olarak gençlere gönüllü koçluk yapmaktayız. Bu bakımdan bizlere destek olan JCI Istanbul ailesine teşekkür etmenin yanı sıra girişimcilik çalışmalarında liderlerin yetişmesinde koçluğunun öneminin farkına vardıklarından dolayı ayrıca kutlamak isterim.
JCI Istanbul 2019 Başkanı Fatih Katipoğlu ; JCI’ın faaliyetleri ile üyelerine aktif katılımları doğrultusunda sunduğu fırsat alanları sınırsızdır. Bunların önemli bir bölümü dört temel başlık altında aşağıdaki gibi gruplanabilir: Bireysel Gelişim, Toplumsal Fırsatlar, Uluslararası Fırsatlar, İş Dünyası
Lider yetiştiren uluslararası organizasyon olarak AC Türkiye ile yaptığımız işbirliği protokolü ile Bireysel Gelişim alanında üyelerimize önemli bir fırsat oluşturmuş bulunmaktayız.

Girişimciler Liderliğin Mimarisini Çıkartıyor
JCI İstanbul ; kurumsallaşan yapısını bir aşama öteye taşıyarak, eğitim olgusunu daha kurumsal ve istikrarlı hale getirmek ve tüm eğitimleri tek çatı altında toplamak amacıyla 2019 yılındaDirektor Deniz Toren ve ekibi JCI İSTANBUL AKADEMİ’yi hayata geçirdi.
Akademi çatısı altında uygulanan ilk eğitim seriş Liderliğin Mimarisi, İstanbul Aydın Üniversitesi, eOfis, Tifika ,Ceres Yayınları, Koperatiff İstanbul’un sponsorluğunda Dr. Rıza Kadılar , Taner Özdeş , Zafer Düztepe , Erim Hısım eğitmenliğinde hayata geçti.
Serinin ilk eğitimi olan “Dijital Dönüşüm Çağında Liderlik” konulu eğitimde Avrupa Koçluk ve Mentorluk Konseyi Başkanı Dr. Rıza Kadılar, içinde bulunduğumuz dijitalleşme çağında bireylerin geliştirmesi gereken yetkinlikleri, iş piyasasının geleceği, kurumsal iş iklimi ve geleneksel/yeni liderlik modelleri ni vurgularken“Liderlikte İkna ve Beden Dilinin Sırları” başlıklı eğitimde Taner Özdeş, liderlik kavramının vazgeçilmezi olan ikna, ikna için iletişim teknikleri, beden dili, duygusal zekâ ve iknanın incelikleri gibi konularını vurgulamıştır.“Liderlikte Networkingin Önemi, Topluluk Oluşturma, Geliştirme ve Koruma Stratejileri” başlıklı eğitimde İstanbul Business Network Grubu Kurucusu Zafer Düztepe iselider olmak isteyenler için etkili çevre oluşturma ve topluluk kurmanın ipuçları katılımcılarla paylaşmıştır. Son olarak ise Erim Hısım, “değişim” olgusunun önemi ve liderlik için taşıdığı önemi, eğlenceli üslubu ile gençlerle paylaşmıştır .

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4