banner341

İnternet neden yok? Türk Telekom'dan açıklama geldi!

İnternet neden yok? Türk Telekom'dan açıklama geldi! Türk Telekom'dan konuyla ilgili şu açıklama yapıldı....

İnternet neden yok? Türk Telekom'dan açıklama geldi! ABONE OL

İnternet neden yok? Türk Telekom'dan açıklama geldi!

Edinilen son dakika bilgisine göre, bazı GSM operatörleri kullanıcıları, yaklaşım bir buçuk saattir sabit hatlı internet bağlantıları ve cep telefonu üzerinden Google'a erişim sorunu yaşıyor. Çeşitli servis sağlayıcısı kullanan kişilerde yaşanan internet erişim sorunu üzerine, 'Google çöktü mü, neden yavaş açılıyor ve giremiyorum?' sorusunun yanıtı da oldukça merak ediliyor. 

Peki, Google çöktü mü, internete (YouTube, Instagram, Facebook, Gmail) neden girmiyor, açmıyor? İnternet neden yok? İşte, 20 Ocak 2020 Google servislerinde yaşanan erişim sıkıntısı hakkındaki son dakika bilgileri ve Türk Telekom'dan yapılan o açıklama...

TÜRK TELEKOM'DAN AÇIKLAMA GELDİ
Türk Telekom'dan konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:
20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.
Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği 'Siber Saldırı' ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom'un DNS'lerine yönelik yapılmaktadır.
Türk Telekom'un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.
Türkiye'nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom'un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız."

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2020, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4