banner367

OMÜ-TTO’dan MEDİKÜM’e 16 milyonluk proje

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından hazırlanan “Medikal Sanayi İnovasyon Kümesi” projesine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 16 milyon TL destek sağlandı.

OMÜ-TTO’dan MEDİKÜM’e 16 milyonluk proje ABONE OL

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Hitit Üniversitesi Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Bafra Belediyesi, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ve medikal firmalarının yer aldığı projenin hazırlanmasını üstlenen OMÜ-TTO bilgi ve tecrübesi ile projenin onaylanmasında büyük rol oynadı.

2017 yılı sonunda OMÜ-TTO Koordinatörü Dr. Mustafa Mortaş ve ekibi tarafından hazırlanan ve TÜBİTAK’tan onay alarak Türkiye genelinde destek alma başarısı gösteren 8 üniversiteden biri olunan TÜBİTAK 1601 Programı Teknoloji Transfer Ofislerine Yönelik Hazırlık, Başlangıç ve Kapasite Artırımı Sağlanması ve Uygulanması projesinden sonra Samsun ve bölgesinde medikal kümelenme faaliyetlerine ivme katacak ve bölgesel kalkınma hususunda etkili rol oynayacak olan MEDİKÜM projesinin onaylanmasıyla birlikte, OMÜ-TTO, TÜBİTAK ve Bakanlık fonlarına proje hazırlama konusundaki yetkinliğini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 08:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4