banner341

Solimpeks Akademi’den Samsunlu Güneş Enerjisi Yatırımcılarına Eğitim

Solimpeks Akademi, 17 Mart tarihinde Samsun’da Makine Mühendisleri Odası Samsun Şubesi ve Özer Teknik işbirliğiyle gerçekleştirdiği seminerle Karadeniz Bölgesi’ndeki sektör profesyonelleriyle buluştu.

Solimpeks Akademi’den Samsunlu Güneş Enerjisi Yatırımcılarına Eğitim ABONE OL

Solar termal alanında Türkiye’nin en büyük üreticisi Solimpeks’in yenilenebilir enerji konusundaki farkındalığı artırmak ve sektörün gelişimine destek olmak amacıyla kurduğu Solimpeks Akademi, 17 Mart’ta Samsun’da güneş enerjisi sistemleri hakkında bir seminer düzenledi. Makine Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi ve Özer Teknik işbirliğiyle gerçekleştirilen seminerde Solimpeks Türkiye Genel Müdürü Gazi Çelebi ve Solimpeks Türkiye Karadeniz Bölge Müdürü Murat Altıparmak, katılımcılara güneş enerjisi termal sistemleri hesaplama ve uygulama detayları, hibrit sistemler, ısı pompası sistemleri, sıfır enerji ve +enerji bina çözümleri, yeni teknolojileriyle ilgili pazarlama stratejileri gibi konularda önemli bilgiler aktardı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Özer Teknik Yönetim Kurulu Başkanı Makine Mühendisi Harun Reşit Özer, şunları söyledi: “Bu tarz eğitimler sektörümüzün gelişimi açısından büyük önem taşıyor. Solimpeks yenilenebilir enerjiye odaklanmış, köklü bir şirket. Kendilerine yaptıkları çalışmalar için teşekkür ediyoruz.”

Seminerde konuşan MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan ise Solimpeks’e teşekkür ederek “Yenilenebilir enerji sektöründe yerli ve milli üretimin gelişimini önemsiyor ve destekliyoruz. Devletimiz yenilenebilir enerji yatırımlarına yönelik ciddi kaynak içeren destek sistemleri oluşturdu. Bu desteklerin verimli şekilde değerlendirilmesi gerekiyor” dedi.

Sürdürülebilirliğin en önemli üç unsurunun enerji kayıplarını azaltmak, enerjiyi verimli üretmek ve kullanmak olduğunu söyleyen Solimpeks Türkiye Genel Müdürü Gazi Çelebi, yenilenebilir enerjinin önemine dikkat çekti. Karadeniz’de 180 gün ısıtma, 90 gün soğutmaya ihtiyaç duyulduğunu anlatan Çelebi, 200 m2 yeni bir konutun yıllık 4.800 kWh’ı ısıtma soğutma olmak üzere 6.400 kWh enerji harcadığını belirtti.

 

Eğitim takvimi

 

14 Nisan 2018Çukurova Bölgesi (Adana)

26 Mayıs 2018Ege Bölgesi (İzmir)

2 Haziran 2018Marmara Bölgesi (İstanbul)

15 Eylül 2018Ege Bölgesi (İzmir)

3 Kasım 2018Ege Bölgesi (İzmir)

15 Aralık 2018Akdeniz Bölgesi (Antalya)

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2018, 08:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4