banner433

Twitter 'Mavi Tik' Kararını Verdi

Bir süre önce ‘’Mavi tik’’ seçeceğini kapatan Twitter başvuruları yeniden açmaya hazırlanıyor.

Twitter 'Mavi Tik' Kararını Verdi

Twitter, kullanıcıların doğrulandığını gösteren "mavi tikleri" yeniden dağıtmaya başlayacağını açıkladı. Sitenin yeni geliştirilen beta versiyonunu inceleyen Jane Manchun Wong, ayarlar kısmına "doğrulama isteme" seçeneğinin getirildiğini fark etti.

Hangi şartlarda verileceği netlik kazanmadı
Twitter üzerindeki doğrulama özelliğinin kimlere hangi şartlarda verildiği/verileceği konusu net olarak bilinmiyor. Şirket bunu toplumda öne çıkan kişilerin kimliğini doğrulamak üzerine yaptığını belirtse de "mavi tikli" hesaplar genelde "önemli hesaplar" gibi algılanabiliyor.

Eskisinden farklı olacak
Yeni getirilen doğrulama talebi eskisinden farklı olacak. Twitter, yeni sistemde doğrulanmak için gerekli olan şartları halka açıklayacağını belirtti. Bu doğrultuda şartları dolduran tüm kullanıcılar, "mavi tik" almak için başvurabilecek. Seçeneğin ne zamana geleceği ise soru işareti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344