banner367

WhatsApp, Mesajlaşmaya Sınır Getirdi

WhatsApp koronavirüs salgını hakkında yalan yanlış bilgiler içeren mesajların yayılmasının önüne geçmek amacıyla mesaj iletimine sınır getirdi.

WhatsApp, Mesajlaşmaya Sınır Getirdi ABONE OL

WhatsApp'ın yeni aldığı karara göre 1 mesaj, en fazla 1 konuşmaya iletilebilecek.

WhatsApp'ın resmi blogundan açıklanan karara göre bir mesaj, en fazla 1 konuşmaya iletilebilecek (forward edilecek). WhatsApp'ın bu kararı artan şikayetler üzerine aldığı ifade edildi.

Söz konusu açıklamada tüm iletilen mesajların 'kötü amaçlı' olmadığı belirtilerek "Birçok kullanıcımızın faydalı bilgilerin yanı sıra eğlenceli videoları, İnternet içeriklerini, anlamlı buldukları fikirleri ve dilekleri ilettiklerini biliyoruz. Geçtiğimiz haftalarda insanlar sağlık çalışanlarını desteklemek amacıyla WhatsApp’ı kullanarak toplu etkinlikler düzenlediler. Ancak, kullanıcılarımızın bunaltıcı buldukları ve yanlış bilgilerin daha hızlı yayılmasına yol açan mesajların iletilme sayılarında ciddi bir artış gözlemledik. WhatsApp’ın kişisel sohbetlere yönelik bir platform olarak kalabilmesi için bu tür mesajların yayılmasını yavaşlatmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz" denildi.

WhatsApp ayrıca koronavirüs salgını başladığından bu yana, Dünya Sağlık Örgütü ve dünya genelinde 20 sağlık bakanlığıyla işbirliğine gittiklerini ve kurumların uygulamaları üzerinden, gerekli bilgileri kullanıcılara ulaştırdığı bilgisini verdi. WhatsApp'ın dünya genelinde 2 milyar kullanıcısı bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366