15 Temmuz Gecesi Cumhuriyet Meydanı'na

Samsun Valisi Osman Kaymak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

15 Temmuz Gecesi Cumhuriyet Meydanı'na ABONE OL

Vali Kaymak yaptığı açıklamada, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı Milli Mücadele'ye giden yolda ilk adımın atıldığı şehrimizde 14 Temmuz 2017 Perşembe günü saat 12.00’de bütün camilerde Kuran-ı Kerim ziyafeti ve hatim duası, devamında günün anlam ve önemine ilişkin Cuma hutbesi okunacaktır. 
 Bu kapsamda 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 15.00'de Kurtuluş Yolunda 15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi ve 81 il 81 Bayrak Proje Sergisi açılışı yapılacaktır. Saat 18.00’de Çobanlı İskelesinden başlayıp, Atakum Gençlik Merkezi’nde sona erecek olan Halk Koşusu gerçekleştirilecektir.
 Aynı gün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı, Cumhuriyet Meydanı’nda saat 20.00’de şehitlerimiz için Kur’an Tilaveti ve dua, şiirler, 15 Temmuz görüntülerinin yer aldığı videonun izlenmesi ve ilahi dinletisi ile devam edecektir. 16 Temmuz 2017 Pazar günü saat 00.13’de bütün camilerde sela okunmasının ve 02.37’de Sayın Cumhurbaşkanımızın TBMM’den halka hitabının Cumhuriyet Meydanında kurulan dev ekrandan izlenmesiyle sona erecektir.
 Ben bu vesile ile Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanlığımızla ortaklaşa koordine ettiğimiz bu etkinliklerde Samsunlu hemşerilerimin bizlerle beraber olacakları inancımla il merkezindeki tüm halkımızı Cumhuriyet Meydanına, ilçelerimizdeki halkımızı da ilçe Kaymakamlıklarımızın belirlediği alanlara davet ediyorum.
 15 Temmuz 2016’da sergilenen dik duruş Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın öncülüğünde canını veren şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde gerçekleşmiştir.
 Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha 15 Temmuz şehitlerimiz ve diğer tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de şükranlarımı sunarım.’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2017, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4