banner433

2020 Ramazan Bayramı ne zaman? Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

Ramazanın neredeyse sonuna geldik. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman? Bayram Mayıs ayının kaçında başlayacak? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Günler Takvimi’nde yer alan Ramazan Bayramı tarihi.

2020 Ramazan Bayramı ne zaman? Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

Yeni yılın ilk bayramı olacak olan 2020 Ramazan Bayramı’nın ilk günü 24 Mayıs 2020 Pazar günü olacak. Toplamda 3 gün sürecek olan bayram 25 Mayıs 2020 Pazartesi ve 26 Mayıs 2020 Salı günleri de devam edecek.

Ramazan Bayramında Sokağa Çıkma Yasağı olup olmayacağı konusunda kesin bir açıklama yapılmadı ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, daha önce kendine yöneltilen soruya; "Ramazan Bayramında sokağa çıkmayla ilgili bu bir hükümet kararı önümüzdeki günler salgının seyri bunda etkili olacak. Salgının seyrine göre zaten gündeme gelmiş olur. Hükümet ve sayın Cumhurbaşkanımız da gerekli açıklamayı yapmış olur. Şu an Bilim Kurulunun gündemine gelmedi. Özellikle gelecek hafta salgının seyri görülerek karar almış olunur" şeklinde cevap vermişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344