banner341

5 Maddede Köpekte Temel İtaat Eğitimi

Köpekler kuşkusuz hayvanlar aleminin en akıllı üyeleridir. Çok zeki oldukları için kolayca eğitilebilirler. Bu eğitimlerin başında da temel itaat eğitimi gelir. Gelin birlikte 5 maddede temel itaat eğitimini inceleyelim.

5 Maddede Köpekte Temel İtaat Eğitimi ABONE OL

Köpekler kuşkusuz hayvanlar aleminin en akıllı üyeleridir. Çok zeki oldukları için kolayca eğitilebilirler. Bu eğitimlerin başında da temel itaat eğitimi gelir. Gelin birlikte 5 maddede temel itaat eğitimini inceleyelim.

1) Köpeğinize Gerekli Komutları Öğretin

Köpekler çok zeki ve hızlı öğrenen hayvanlardır. Temel itaat eğitimi sürecinde; otur, kalk, yat, hayır, bekle, gel atla gibi terimleri öğretmelisiniz. Bu eğitimi sağladığınız zaman her şey daha kolay olacaktır. Zaman içinde eğitimi başaramazsanız profesyonel yardım almalısınız.

2) Köpek Eğitimi Sürecinde Sabırlı Olun

Eğitim sürecinin en zor kısmı köpeğinizin komutları öğrenmesini beklemektir. Bu süreçte ne kadar sabırlı olur ve vazgeçmezseniz başarılı olursunuz. Kısa vadede harcadığını zamanlar uzun vadede sizin için çok daha iyi olacaktır.

3) Çok Fazla Tekrar Yapın

Süreç içinde köpeğiniz öğrendiği bazı terimleri unutabilir. Bundan dolayı gerekirse her gün tekrar yapmalısınız. Köpek eğitimi zor da olsa sizin için en mantıklı yoldur. Yaptığınız her bir tekrar köpeğiniz ile aranızdaki bağı güçlendirecektir. Köpeğinizin size olan sadakatini ve güvenini arttıracaktır. Yaptığınız tekrarlar ilerleyen süreçte komutları unutmasını önleyecektir.

4) Köpeğinizi Ödüllendirin

Eğitim sürecinde yapmanız gereken bir diğer işlem ise köpeğinizi ödüllendirmektir. Yapmasını istediği hareketi öğrendiğinde ödül maması vererek öğrenme sürecini hızlandırabilirsiniz. Ancak durduk yere köpeğinize ödül vermeyin. Bu durumda ödül mamasına alışacaktır. Yapmasını istediğiniz komutları yerine getirmeyecek ve sizleri dinlemeyecektir.

5) Profesyonel Kişiden Yardım Alın

Köpek eğitim sürecinde bazen başarısız olabilirsiniz. Bu durumda profesyonel bir kişiye başvurmak en akıllıca karardır. Köpek eğitim merkezi eğitmeni ile muratgungork9.com adresinden iletişim sağlayabilirsiniz. Murat Bey 10 yıllık tecrübesi ile sizleri köpek eğitimi merkezi içinde bekliyor. Ayrıca muratgungork9.com adresinden köpek eğitimi fiyatları için Murat Beyi arayabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4