banner433

65 Yaş ve Üstüne Cuma Namazı Yasağı

Samsun İl Pandemi Kurulu Toplantısında Cuma günü namaz kılmaya başlanacağı hatırlatılarak, yeni kararlar alındı.

65 Yaş ve Üstüne Cuma Namazı Yasağı

Samsun İl Pandemi Kurulu Vali Osman Kaymak başkanlığında bir kez daha toplandı. İlçe kaymakamları ve ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla video konferans üzerinden yapılan İl Pandemi Kurulu'nda 65 yaş üstüne kısıtlama devam ettiği  vurgulanarak, dışarıya çıkana idari para cezası uygulanacağı belirtildi

Buna göre 29 Mayıs 2020 Cuma günü belirlenen alanlarda sosyal mesafe kuralına uyarak  vatandaşların abdestini evinde almak, kendi seccadesini getirmek ve maske takmak şartıyla namaz kılabileceği ifade edildi.

Ayrıca; 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara yönelik sokağa çıkma kısıtlamasının devam ettiği ve Cuma namazı için de dışarı çıkmamaları gerektiği, aksi halde Umumi Hıfzıssıha Kanunu'nun 282. maddesince 3 bin 150 TL idari para cezası uygulanacağı açıklandı.

Vefa Sosyal Destek Gruplarnın gelinen süreçte çok önemli görevler üstlendiğini belirten Samsun Valisi Osman Kaymak, takdirle karşılanan bu çalışmaların aynı kararlılıkla sürdürülmesini istedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344