banner208

Aracını muayeneye götüreceklerin dikkatine!

Aracınızı TÜVTÜRK Araç Muayene istasyonlarına götüreceklerin dikkatine şahsen karşı karşıya kaldığımız sorunu sizlerle paylaşıyoruz.

Aracını muayeneye götüreceklerin dikkatine!

Öncelikle https://www.tuvturk.com.tr/ bu adresten randevu almayı unutmayın telefonla alacağınız randevularda fahiş fiyatlarda fatura gelebilir dikkat edin. Bunun dışında TÜVTÜRK adını kullanarak ücretli randevu veren kurum ve kişilere itibar etmeyiniz.

İstasyona geldiğinizde araçtan inmeden önce müşteri kabul görevlisine iletmek üzere kilometre bilginize bakın ve not edin.
Abart, havalı gibi değişik isimde egzoslar araç muayeneden geçmiyor bilgilerinize. 
Araç egzos muyanenizi de önceden başka yerden yaptırıp Tüv Türk araç muayene gidin bence.
Bir de özellikle araç plakalarının üzerinde direk olarak vida olmayacak. plakalık takılarak plakanızın takılması gerekiyor. 

Bununla ilgili olarak, TÜVTÜRK'ün sitesinden yaptığı açıklamada; "Standart dışı plakalar ve sürücünün görüşünü engelleyen cam hasarları muayeneden geçemeyecek
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın belirlediği standartlarda araç muayene hizmeti veren TÜVTÜRK, yenilenen araç muayene kusur tablosu konusunda araç sahiplerini uyarıyor.
Yeni kusur tablosuna göre sürücünün görüş alanını kısıtlayan cam hasarı ve yetkili yerler dışında basılan veya boya, vida v.b nedeniyle üzerindeki harf ve rakamları elektrikli denetleme sistemleri (EDS) tarafından okunamayan plakalara sahip olan araçlar muayeneden geçemiyor
Ülkemizde trafik ve yol güvenliğinin artırılması amacıyla, son 10 yılın araç muayene istatistikleri dikkate alınarak hazırlanan ve TÜVTÜRK'ün araç muayene hizmeti sırasında yaptığı incelemeleri belirleyen kusur tablosu güncellendi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni kusur tablosu 3 Temmuz 2017 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi.
TÜVTÜRK, muayene hizmetinin daha hızlı ve sağlıklı bir biçimde gerçekleştirilebilmesi amacıyla araç sahiplerini yeni kusurlar konusunda uyardı. Buna göre, sürücünün görüş alanındaki cam hasarları, standart dışı basılan plakalar ve vida, boya, yansıtıcı folyo vb nedeniyle rakam ve harfleri elektronik denetleme sistemleri tarafından okunamayan plakalar ağır kusurlu olarak değerlendiriliyor. Bu araçlar, araç muayenesinden kalıyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4