Astım ve Sağlık Nefes konulu sergi açıldı

Çocukların gözünden astımın anlatıldığı “Astım ve Sağlık Nefes” konulu sergiyi açan Başkan Osman Genç, sağlıklı bir toplum hedefiyle çevre ve spora önemli yatırımlar yaptıklarını söyledi.

Astım ve Sağlık Nefes konulu sergi açıldı ABONE OL

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği tarafından Piazza AVM’de düzenlenen “Astım ve Sağlık Nefes” konulu serginin açılışına katıldı. Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın’ın yanısıra Dernek Başkanı Uzm. Dr. Mehtap Kılıç ile Kültür ve Sosyal İşler Birimi Müdürü Hamza Aygün’ün de yer aldığı açılışta Başkan Genç insan için sağlığın önemine dikkat çekti.


SPOR VE ÇEVRE YATIRIMLARI
Serginin açılışında konuşan Başkan Genç, Canik Belediyesi olarak sağlıklı bir toplum için modern yaşam alanları oluşturduklarını, özellikle çevre ve spor yatırımlarına büyük önem verdiklerini söyledi.  Başkan Genç, “Canik Belediyesi olarak sağlıklı bir toplum hedefiyle, spor ve çevre yatırımları yaptık. Bugün Canik’te yeşil alan sayısını artırdık. Ayrıca sağlıklı bir gençlik için ilçemizin dört bir yanına spor tesisleri kurduk” dedi.
SERGİYİ AÇTI
Başkan Osman Genç, daha sonra Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın ile birlikte çocukların gözünden astımın anlatıldığı "Astım ve Sağlık Nefes" sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Beraberindekilerle birlikte sergiyi gezen Başkan Genç, öğrencileri tebrik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4