banner341

Atakum Belediyesi'nden engelliler için kafe-park projesi

Atakum İlçesinde yaşayan işitme engellilerle bir araya gelen Başkan Taşçı, işitme engelli vatandaşlar için istihdam sağlayacak ve onlara hizmet verecek bir kafe-park projesinin müjdesini verdi.

Atakum Belediyesi'nden engelliler için kafe-park projesi ABONE OL

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, her hafta düzenledikleri ve ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla buluştukları kahvaltı programında bugün işitme engelli vatandaşlarla bir araya geldi. Dezavantajlı grupların her zaman yanında olduklarını kaydeden Başkan taşçı, “İşitme engelli vatandaşlarımıza hizmet verecek, onlara istihdam sağlayacak bir kafe-park projesinin planlama aşamasında sona geldik. Çok kısa bir süre içerisinde inşaat çalışmalarına başlayacağız” dedi.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Atakum Belediyesi olarak ilçede yaşayan tüm dezavantajlı grupların yanında olduklarını kaydeden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışımızın gereği, ilçemizde yaşayan dezavantajlı vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Özellikle engelli vatandaşlarımızın gerek sosyal hayata kazandırılması için gerekse aile bütçesine katkı sağlamaları için örnek projeler hayata geçirdik. Bu anlamda işitme engelli vatandaşlarımız için de hem istihdam edilecekleri, hem de birlikte keyifli vakit geçirebilecekleri, içerisinde kafeterya, spor alanı, fitness aletleri ve amfi bulunacak olan bir kafe-park projesini hayata geçireceğiz. Planlama çalışmalarını tamamladığımız projemizin adını da yine onu kullanacak olan işitme engelli vatandaşlarımız koyacak. Mevlana Mahallesinde hayata geçecek olan projemiz için ilk kazmayı çok yakında vuracağız” şeklinde konuştu.

BAŞKAN TAŞÇI’YA TEŞEKKÜR

Programda yaptığı konuşmada Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Atakum İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Tugay Kurtgözlü, “Dernek olarak işitme engelli arkadaşlarımız için gerçekleştirmek istediğimiz her çalışmada bizlere destek olan Atakum Belediye Başkanımız İshak Taşçı’ya teşekkür ediyoruz. Atakum Belediyesinin destekleriyle her geçen gün daha fazla işitme engelli arkadaşımıza ulaşıyoruz. İnanıyorum ki inşa edilecek olan kafe-park projesi işitme engelli vatandaşlarımızla sağlıklı vatandaşlarımızın bir arada vakit geçireceği bir mekan olacak ve asıl hedeflerimizden biri olan engelli vatandaşların sosyal hayata kazandırılması anlamında büyük bir fayda sağlayacak. Bizler için bu önemli projeyi hayata geçirecek olan Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya tüm dernek üyelerimiz adına sonsuz teşekkürler ediyorum. Bunun yanı sıra Başkan Taşçı son talebimizi de kırmayarak bizleri Çanakkale’ye gönderiyor. Çanakkale’ye giderek Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış toprakları görmek isteyen dernek üyelerimizi kırmayan Başkan Taşçı’ya bir kez daha teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2018, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4