banner341

Atakum Halk Eğitim Merkezinden Geleneksel Kan Bağışı Kampanyası

Atakum Halk Eğitimi Merkezinin “Vatan Sana Kanım Feda” sloganıyla başlattığı kan bağışı kampanyasının dördüncüsü de yoğun ilgi gördü.

Atakum Halk Eğitim Merkezinden Geleneksel Kan Bağışı Kampanyası ABONE OL

Atakum Halk Eğitimi Merkezi tarafından Atakum Kaymakamlığının yeni hizmet binası önünde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına, Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Türk Kızılay Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram’ın yanı sıra öğretmenler ile ilçe halkı katıldı.  

‘KAN HEPİMİZE LAZIM’
Türk Kızılay’ına kan bağışlama kampanyasını ilke haline getirdiklerini dile getiren Atakum Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hasan Tanrısever, "Ülkemiz genelinde nerede bir ihtiyaç varsa orada ivedilikle olması gereken kan ihtiyacı, bizleri bu kampanyayı yapmaya teşvik etti. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum teşkilatlarıyla, değerli tüm halkımızla beraber, el ele vererek, bu kampanyayı devam ettirmek adına, ilçemizin güzide insanlarıyla birlikte başlattığımız bu kampanyaya, gerekli ilgiyi, üst düzeyde göstereceğine inancımız tam. Günümüzde Kan acil değil, sürekli ihtiyaç halinde" dedi.  

‘HALKIMIZ DUYARLI’
Türk Kızılay’ı Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Habib Demirel, Türk Kızılay’ının devletin şefkat elini oluşturduğunu belirterek şöyle devam etti; "Biz Türk Kızılay’ı olarak sizlerden aldığımız kanları, bir aracı olarak alıyoruz. Sizlerden aldığımız kanları, yine bizlerin ve sizlerin yakınları olan hastalarımıza, şifa olsun diye veriyoruz. İnsanlarımızın birçoğu bu konuda çok duyarlı. Devletin bütün kademeleri Kızılay'la birlikte olunca her şey güzel oluyor. Türk milletinin ihtiyacı olan kanı, artık yüzde 95'in üzerinde bir rakamla yerine getiriyoruz." şeklinde konuştu.   

MÜDÜR’E TEŞEKKÜR BELGESİ
Demirel’in Kurum Müdürü Hasan Tanrısever’e teşekkür belgesi vermesinin ardından, kan bağışı kampanyasına start verildi. Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerinin, kursiyerlerin ve vatandaşların kan bağışında bulunduğu kampanya, iki gün boyunca devam etti.     
Haber:Köksal ÖNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4