banner341

Bafra Tarihinin En Büyük Festivali Başladı

Bafra Belediyesi’nin ilçenin turizm potansiyellerini harekete geçirmek, Kapıkaya’da yamaç paraşütünü tanıtmak, Asar Kale’yi turizme kazandırmak, baraj gölleri güzellikleri ile muhteşem doğa manzaralarını insanlarla buluşturmak için organize ettiği Bafra Kapıkaya Festivali başladı.

Bafra Tarihinin En Büyük Festivali Başladı ABONE OL

Festivalin ilk günü Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl ve ilçe protokolünden sayısız davetli Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’i yalnız bırakmadı, festival alanına gelerek festivale katılacak olanlarla beraber oldular. Bafra Kızılırmak Deltası Kuş Cennetini ziyaret ettiler. Başkan Şahin tüm misafirleri ve davetlilerle bir bir ilgilendi. Festival 23 Temmuz akşamına kadar devam edecek.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bafra olarak turizm potansiyellerini hareket geçirmek ve çeşitliliğini artırmak için ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Bafra Kuş cenneti için bu anlamda çok önemli çalışmalar yaptı. Yamaç paraşütü sosyal donatıları için gerekli projelendirmeleri yapıyor. Biz tanıtım çalışmaları yapıyoruz. Bu festivalimiz ile çok önemli adımlar attık. Bafra olarak “Turizm” ortak hedef seçtiğimiz stratejik bir sektörümüzdür. Uzun vadeli bir süreçtir. Bunun ekonomimize, yansımaları büyük olacaktır. Samsun’da bir Bafra var. Bafra, Samsun ve ülkemiz için var diyoruz. El birliği ile çalışıyoruz. 20 Temmuzda başlattığımız Bafra Kapıkaya Festivalimiz 23 Temmuz akşamına kadar sürecek ve gala gecesi ile sona erecektir. Bu büyük organizasyonda emeği olanlara, fedakârca çalışan belediye personellimize, Sivil topum kuruluşlarımıza, basınımıza, Muhtarımız Necati Aktürk’e, Asar ve Kapıkaya’lı hemşerilerime ve muhtarlarımıza Hava Sporları Samsun İl temsilcisi, Hava Sporları ve Gençlik Kulübü Başkanı Burhan Apaydın’a ve festival komitemize, sporcularımız, katılımcılarımıza ve tüm hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. Festival süresince muhteşem karadeniz manzarasında Acro Takım ve Single sporcularımızın uçuşları, Trekking, Foto Safari, Kano, balık tutma yarışı, Kuş Cenneti, Bafra Barınağına ziyaret ve bölge gezileri. Kamp ateşi etrafında müzik eşliğinde gecelemeler gibi etkinlikler düzenlenecektir. “Kapıkaya Outdoor Extrem Fest “ Baframıza, Samsunumuza, ülkemize ve tüm doğaseverlere hayırlı olsun.”

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4