banner296

Bafra'da eğitim konuşuldu

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, İl Şube Müdürü Ahmet Karaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Ali Katipoğlu ve İlçe Şube Müdürü Yüksel Aydın, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’i makamında ziyaret etti.

Bafra'da eğitim konuşuldu ABONE OL
Başkan Şahin, ziyaret sırasında Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’e Bafra’yı tanıtan bir plaket takdim etti.
İl Milli Eğitim müdürü ve beraberinde ki heyet Başkan Şahin’e eğitime katkıları ve misafirperverliği için teşekkür ettiler.
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyin liderliğinde AK Parti iktidarımız eğitim alanında çok önemli yatırımlar ve hizmetler yapmıştır. Eğitim alanında yapılan yatırım ve hizmetler ile hem fiziki hem de kalite anlamında çağ atlanmıştır. 2002 yılında eğitime ayrılan pay % 2,8 idi. 2018 yılında % 5,8 olmuştur. 2002´de yüzde 88 olan ilköğretimde net kız okullaşma oranının, bugün ilkokulda yüzde 91,24, ortaokulda yüzde 95,76 olmuştur. 2002´de lisede kızlarımızın okullaşma oranının net yüzde 42,97 iken, günümüzde yüzde 82,38´e, yükseköğretimde yüzde 12,17´den yüzde 44,41´e yükselmiştir.
Okul öncesi eğitimde okullaşma oranının 2002´ye gelene kadar yaklaşık yüzde 10 oranındadır. Hemen hemen bütün değerlerde Avrupa´nın önündeyiz. Avrupa´nın gerisinde olduğumuz tek alan, okul öncesi eğitimdi. Geçmiş 50-60 yılda hayal dahi edilemeyen oranları yakaladık. Eğitime yapılan her yatırım çocuklarımıza ve geleceğimize yapılan yatırımdır. Bu yatırımların ülkemize dönüşümü sürekli olmaktadır. Bu vesileyle nazik ziyaretlerinden dolayı il milli eğitim müdürümüz, şube müdürlerimize, Bafra ilçe milli eğitim müdürümüz ve şube müdürümüze çok teşekkür ediyorum.”
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner4