banner341

Başkan Ali Kılıç’tan ‘15 Temmuz’ mesajı

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, 15 Temmuz Darbe girişiminin yıldönümünde bir mesaj yayınladı.

Başkan Ali Kılıç’tan ‘15 Temmuz’ mesajı ABONE OL

Darbe kalkışması duyulduğu andan itibaren demokrasi adına duruş sergileyen Türk halkına şükranlarını sunan Başkan Ali Kılıç, “Bu coğrafyanın insanları 7'den 70'e birlik ve beraberlik içerisinde olarak ülkemizi geleceğe taşımak için kanlarıyla iradelerini ortaya koydu" dedi.
Başkan Kılıç, mesajında şunları kaydetti: “Üzerinde sere serpe gezindiğimiz toprağın her bir metrekaresi hürriyet ve istiklale kendisini adamış nice kahramanın şehit kanıyla vatanlaştırılmıştır. Ümmeti İslam bugünlere nice şehitler vererek gelmiştir. Aziz milletimizin Dünya Demokrasi Tarihi’ne kanıyla, canıyla yazdığı 15 Temmuz Demokrasi Destanı, milli hafızamızdan asla silinmeyecek kadar büyük bir öneme sahiptir.
Bu karanlık gece milletimizin tarihte yaşadığı en yıkıcı ve en tehlikeli saldırı olarak hala hafızalardaki tazeliğini korumaktadır. Darbecilerin ihanet planını ters yüz eden aziz milletimiz, hür ve bağımsız yaşama iradesini bir kez daha bütün dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz akşamı ülkeyi ele geçirmek isteyen silahlı canilere, tanklara, uçaklara karşı canını siper ederek tarihin akışını değiştiren milletimiz, bugünü hafızalara 'milli direniş destanı' olarak kazımayı başarmıştır.
Bu vesile ile hain kalkışma gecesi canını vatanı için siper ederek hainlere  geçit vermeyen şehitlerimize Allah’tan rahmet acılı ailelerine başsağlığı dilerken Gazilerimize ise hayırlı ve sağlıklı uzun ömürler vermesini yüce rabbimizden niyaz ediyorum. Allah daima milletimizin yar ve yardımcısı olsun.
"MİLLETÇE MEYDANLARDA OLACAĞIZ"
15 Temmuz'un yıl dönümü nedeniyle bu pazartesi günü tüm Türkiye'de milletçe meydanlarda olacağız. Bütün Terme sakinlerini Terme Cumhuriyet ve 15 Temmuz Millî İrade Meydanı’ndaki anma törenine bekliyorum.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4