banner341

Başkan Doğan: Gazeteci; halkın gözü, kulağı ve sesidir

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Başkan Doğan mesajında “Bilgi çağının en önemli mesleklerinden olan gazetecilik; değişen ve gelişen dünya ile beraber, toplumun bilgilendirilmesinde, halkın istek ve beklentilerini kamuoyuna en doğru şekilde iletilmesini sağlamaktadır” dedi.

Başkan Doğan: Gazeteci; halkın gözü, kulağı ve sesidir ABONE OL

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda “Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın; düşünce ve haber alma özgürlüğümüzü sağlayan en etkili araçlardan birisidir. Bilginin küresel bir güç olduğu çağımızda tarafsız ve güvenilir habere ulaşmada büyük bir etkiye sahip basın ve medya unsurları milletimizin sesi olmasının yanı sıra kamuoyunun da vicdanını temsil etmektedir.” 
Başkan Doğan “Toplum yararı için özverili bir şekilde çalışarak haber ve bilgi akışı sağlayan değerli gazetecilerimiz; halkın gözü, kulağı ve sesi olma görevini, ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirmektedirler. Bu vesile ile her türlü zor koşulda kamuoyunu aydınlatmak ve bilgilendirmek için hayatlarını hiçe sayma pahasına, ülkemizde ve dünyada meydana gelen olayları bizlere ulaştırmak için fedakârca çalışan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, görevleri başında vefat eden gazetecilere Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4