banner341

Başkan Gayretli: Yetimlerimize Desteklerimiz Devam Ediyor

BEM BİR SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Gayretli: Yetimlerimize Desteklerimiz Devam Ediyor ABONE OL

MEMUR SEN Konfederasyonuna bağlı BEM BİR SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, çocuklar için iyi bir dünyada yaşanıldığının söylenemeyeceğini belirterek, resmi verilere göre dünya genelinde 153 milyondan fazla çocuğun savaş, doğal afet, yoksulluk ve diğer sebeplerle yetim durumda olduğunu belirtti.

Bu çocukların büyük kısmının İslam coğrafyasında bulunduğunu vurgulayan Gayretli şunları kaydetti:
"Bugün 7'ncisi icra edilen Dünya Yetimler Günü, hepimizi bu yakıcı gerçeğe çağırmakta ve onlar için sürekli bir koruma ve eylem planı içinde olmamız gerektiğini hatırlatmaktadır. 

Peygamber efendimizin de bir yetim olması gerçeğinden hareketle, inanç ve değerler sistemimizde yetimleri gözetme, onları şefkatle himaye konusunda fizik ve metafizik bir geleneğimiz, bilincimiz ve müesseselerimiz vardır. Devletimiz ve milletimiz dün olduğu gibi bugün de hayatın değişik kırılma noktalarında savrulup yetim kalmış çocuklarımızı, değerli ve öncelikli bir emanet olarak hassasiyetle gözetip onlara şefkat elini uzatmakta tereddüt etmemiştir ve etmeyecektir.

YETİMLERİMİZE FEDAKARANE DESTEKLERİMİZ DEVAM EDİYOR!
Çocuk acılarının ve özelde yetim acılarının yok olduğu bir dünya özlemiyle, Dünya Yetimler Günü'ndeki yüksek sorumluluğumuzu yeniden hatırlıyor ve her birimizi bu sorumluluk ve bilinç haritasına eğilmeye davet ediyorum."

Bir yetimin başını okşamak, yüzünü güldürmek inancımıza göre paha biçilemez değerde bir eylemdir. Yetimlerimize fedakarane desteklerimiz devam etmektedir.

İçinden geçtiğimiz kutlu ramazan ayında bu değerli sorumluluğa bağlı olarak yetim çocuklarımızla aramızdaki mesafeyi kısaltıp çiçeklendirmek dileğiyle, yeryüzünün bütün çocuklarını ve onlara eğilen hassas kalpleri içten selamlıyorum." ifadelerini kullandı.


 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2020, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner345