Başkan Genç Hz. Ömer'in sözünü yerine getirdi

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Uluslararası Öğrenci Derneği ile birlikte gerçekleştirilen etkinlikte Hz. Ömer'in sözünü yerine getirerek 30 ülkeden 60 öğrenci ile birlikte Akdağ'da kuşlar için yem serpti. Genç, kar motoruyla da karın keyfini çıkardı.

Başkan Genç Hz. Ömer'in sözünü yerine getirdi ABONE OL

Canik Belediyesi ve Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği ortaklaşa anlamlı bir etkinliğe imza attı. Hz. Ömer'in "Dağlara buğdaylar serpin. Müslüman ülkede kuşlar aç" emrinden yola çıkılarak Ladik Akdağ'da gerçekleştirilen organizasyonda Başkan Osman Genç, 30 ülkeden 60 öğrenci ile birlikte kar kaplı dağlara yem serpti. AK Parti Ladik İlçe Başkanı Fikret Baştan, Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği Genel Sekreteri Kerami Gün ve çocuklarının da katıldığı etkinlikte Başkan Genç, kar motoruyla karın keyfini de çıkardı.

EMRİ YERİNE GETİRDİK
Sadece insanlara değil, bütün canlılara şefkat ve merhamet gösteren bir medeniyetin temsilcileri olduklarını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Hz. Ömer'in 'dağlara buğdaylar serpin' diye emri var. Biz de bugün yabancı öğrencilerimizle birlikte bu emrin gereğini yerine getirdik. Bizim medeniyetimizin ve dinimizin bütün canlılara bakışını yabancı öğrencilerimize göstermesi bakımından önemli bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. İstiyoruz ki hiç bir canlı açlıktan, susuzluktan ya da şiddetten dolayı ölmesin. Canik Belediyesi olarak bundan sonra da diğer canlıların yaşamını kolaylaştırıcı çalışmalarımız sürecek" dedi.


KAR MOTORUYLA KAR KEYFİ
Ladik Akdağ'ın önemli bir turizm merkezi olduğuna da dikkat çeken Genç, "Samsun 4 mevsimin yaşanabildiği bir şehir. Ladik'in gelişeceği alan turizmdir. Bu konuda Ladik'i tüm dünyaya daha iyi tanıtmamız gerekmektedir" diye konuştu. Yem serpilmesinin ardından öğrencilerle kar topu oynayan Başkan Osman Genç, kar motoruyla da kayarak karın keyfini çıkardı. Başkan Genç, kendisine ilgi gösteren öğrencilerle de bol bol hatıra fotoğrafı çekindi.Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2015, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4