banner362

Başkan Karabiber Adalet Bakanlığı’na çağrıda bulundu

Büro Memur-Sen Samsun Şube Başkanı Mustafa Karabiber, "Adliyelerde yaşanan intihar olayları ve kamu görevlilerimize yapılan saldırıları kınamak, kamu görevlilerimizin uğradığı haksızlıkları haykırmak istiyoruz. " dedi.

Başkan Karabiber  Adalet Bakanlığı’na çağrıda bulundu ABONE OL
banner363

Başkan Karabiber yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; "Hepinizin de bildiği gibi ülkemizin dört bir yanındaki kamu görevlilerimiz adaletin tesisi için gecesini gündüzüne katarak çalışmaktadır. Ülkemiz ve milletimiz için emek harcayan, ter döken kamu görevlilerimize hak ettikleri değer maalesef verilmemektedir.

Kamu görevlilerimiz mali ve özlük hakların yetersizliği, uğradığı adaletsizlikler, psikolojik baskı, fiziksel saldırı gibi birçok sorunla karşı karşıya kalmaktadır. Yaşanan sorunlara bir de iş yükünün fazlalığı eklenince kamu görevlileri psikolojik olarak zor duruma düşmekte ve intihara sürüklenmektedir. Adalet Bakanlığı, kamu görevlilerine gereken değeri vererek intihar vakalarının önüne geçmelidir.

Diğer bir önemli olay ise kamu görevlilerimizin işleri başında sözlü ve fiziki saldırıya uğramasıdır. Maalesef hakları konusunda zor durumda olan kamu görevlilerimiz, bir de sözlü ve fiziki saldırılara maruz kalmaktadır. İcra müdürleri, icra müdür yardımcıları başta olmak üzere kamu görevlilerimizin saldırıya uğramasını şiddet ve nefretle kınıyoruz. 

Yaşanan saldırılar, bakanlıktaki kamu görevlilerimizin zor şartlarda görev yaptığının en büyük göstergesidir. Yetersiz özlük ve mali haklara rağmen gecesini gündüzüne katarak ülkemiz ve milletimiz için çalışan kamu görevlilerimizin bir de bu tür saldırılara açık olması moral ve motivasyonunu bozmaktadır.

Adalet çalışanları yalnız değildir. Büro Memur-Sen olarak şimdiye kadar kamu görevlilerimizi yalnız bırakmadık, bundan sonra da bırakmayacağız. Sendika olarak kamu görevlilerimizin uğradığı haksızlıkları ve yaşadığı mağduriyetleri haykırmaya devam edeceğiz. 

Buradan Adalet Bakanlığı’na da çağrıda buluyoruz. Adalet Bakanlığı, üzerine düşeni yapmalıdır. Kamu görevlilerimizin intihara sürükleyen nedenleri detaylı bir şekilde araştırmalıdır. Kamu görevlilerimizin saldırıya uğramaması için gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını sağlamalıdır."

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner365

banner4

banner360

banner361