Başkan Sandıkçı'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Canik Belediye Başkanı İbrahim sandıkçı, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” için bir mesaj yayımladı.

Başkan Sandıkçı'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Başkan Sandıkçı, mesajında şu ifadele yer verdi: “Dünya var olduğu günden bu yana güçlü ile güçsüz; haklı ile haksız; gerçek ile batıl arasındaki mücadele hep süregelmiştir. İşte bugün, bu büyük ve zorlu mücadelede daima haklının yanında yer almış, gerçekleri açık ve net şekilde halkına aktarmayı görev bilen, milli iradeye saygılı, kamuoyunun haykıran gür sesi olmuş cesur gazetecilerin günüdür. Bu özel gün, halkın gerçekleri görmesini, duymasını sağlayan, gazetecilik mesleğine gönül vermiş kalem ehli insanlarımızın günüdür.
Ulusal ve küresel çerçevede gerçekleşen gelişmeler karşısında düşünen, akleden, araştırma ve analizleriyle olayları doğru okuyup yeni fikirler ortaya koyabilen gazetecilere dünya döndüğü sürece ihtiyaç vardır.
Kalemiyle, düşünceleriyle, sözleriyle ülkesinin ve bulunduğu şehrin geleceğine ışık tutan; halkın gören gözü, işiten kulağı, konuşan dili olma görevini üstlenmiş; hayatı boyunca doğruları yazmış, doğruları seslenmiş saygın basın mensuplarımızın '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar; hayatta olan gazetecilerimize sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür; vefat etmiş olanlara ise  Cenab-ı Allah'tan rahmet dilerim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4