banner341

Başkan Yılmaz ve Tok, Çakır ile vatandaşları olimpiyatlara davet etti

İşitme Engelliler Olimpiyatlarının açılışının yapılacağı 18 Temmuz'u heyecanla beklediklerini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Ülkemizin hak etmediği eleştirilere bu olimpiyatlar ile Samsun'umuzdan inşallah gerekli cevabı vereceğiz" dedi.

Başkan Yılmaz ve Tok, Çakır ile vatandaşları olimpiyatlara davet etti ABONE OL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nın resmi maskotu Çakır ile Çiftlik Caddesi'nde vatandaşları selamladı, esnafa hayırlı işler diledi.

İşaret dili ile iletişim kurabilen ve bu özelliğiyle Türk spor tarihinin konuşabilen ilk maskotu olan Çakır, genç, yaşlı, çoluk çocuk tüm herkesin gönlünü fethetti. Samsunluları olimpiyat oyunlarına davet eden Başkan Yılmaz ve Çakır ile vatandaşlar fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı. 

18 TEMMUZ'U HEYECANLA BEKLİYORUZ
18 Temmuz'da start alacak olimpiyat oyunları için büyük bir heyecan içinde olduklarını belirten Başkan Yılmaz, Heyecanla Olimpiyat Oyunları'nın start alacağı 18 Temmuz gününü bekliyoruz. Misafirlerimiz geliyor. Şehrimizde her taraf artık olimpiyat havasında.

Bizler de Büyükşehir Belediyesi olarak Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yapılan spor komplekslerimizin etraflarındaki çevre düzenlemelerimizi tamamlama yönünde mücadele veriyoruz. Ulaştırma Bakanlığımız tarafından yapılan köprülü kavşaklarımızın da 13 Temmuz günü açılışı olacak. Kısacası 18 Temmuz'a giden süreç içerisinde şehrimizi böyle büyük bir etkinliğe hazırlamanın heyecanı ile dop doluyuz" diye konuştu. 

SAMSUN'DAN DÜNYAYA MESAJ GİDECEK
İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları ile Samsun'dan Dünya'ya bir mesaj verileceğini belirten Başkan Yılmaz, "İçinde bulunduğumuz coğrafyada ve Ortadoğu'da yaşanan sorunların olduğu bir ortamda şehrimizde böylesine güzel bir etkinliğin olması başta Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin talimatları ile gelişmiş olan öte yandan Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç beyin hiçbir şeyden sakınmaksızın bu olimpiyata en güzel şekilde ev sahipliği yapma yönündeki katkı ve çabaları, ev sahibi Büyükşehir Belediyesi olarak bizlerin onlara layık olma çabaları ile birleşince ortaya çok güzel bir şeyler çıkacak. Bugün iki Çakır'ımızla Çiftlik Caddemiz'de vatandaşlarımızla selamlaştık ve olimpiyatımızın ruhunu halkımızla birlikte yaşayalım istedik. Ülkemizin hak etmediği eleştirilere bu olimpiyatlar ile Samsun'umuzdan inşallah gerekli cevabı vereceğiz. Samsun ve laik  hukuk devleti olan Türkiye, demokrasi ülkesi. Dünyanın en gelişmiş standartları ne ise Türkiye'de de o var. Ey Dünya bunu görün bilin. Bunu size bir kez daha Samsun'dan haykırıyoruz dercesine bu güzellikleri anlatmak ve bu güzelliklerin sahibi olmak gururu ile ev sahipliği yapmamız gerekiyor diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.  

TÜRKİYE'NİN İLK VE TEK HALKA AÇIK 
GOLF SAHASINDA OLİMPİYAT HEYECANI

Türkiye'nin ilk ve tek halka açık golf sahası olan Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü'nün de olimpiyatlara ev sahipliği yapacak olmasını değerlendiren Başkan Yılmaz, "Bu da heyecanımızın bir başka boyutu. Şu anda İşitme Engelli Golf Türk Milli Takımımız Samsun'da kamp yapıyor. Akşamları Golf Kulübümüze gelip antrenman yapıyorlar. Hakikaten golf alt yapısı kolay bir alt yapı değil. Çok şükür Samsun olarak bunu başardık. Şehrimiz için gurur verici" dedi. Başkan Yılmaz açıklamalarının  ardından Çakır ile şehir turuna devam etti.

Tok ve Çakır halkı selamladı
Başkan Tok ve Çakır,  18-30 Temmuz tarihlerinde Samsun'da 12 gün boyunca çeşitli sportif  etkinliklerle sürecek olan   23. Yaz Deaflympics Oyunları öncesinde Deaflympics 2017 maskotu ´Çakır´ ile Çiftlik Caddesinde birlikte yürüdü. Çiftlik caddesinde Tok ve Çakır  yanyana yürüyerek Tüm Samsunluları Olimpiyat Oyunlarını izlemeye davet etti.
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Samsun’da 18-30 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan Samsun 23. Yaz Deaflympics Oyunlarının önemine dikkat çekmek ve vatandaşların artan ilgisini arttırmak amacı ile Deaflympics 2017 maskotu ´Çakır´ ile Çiftlik Caddesinde İlkadımlılarla buluştu. Vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören etkinlikte Başkan Tok ve Çakır ile fotoğraf çektiren çok sayıda İlkadımlı böyle büyük bir organizasyonun Samsun’da yapılacak olmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirttiler.


Deaflympics 2017’nin tüm dünya tarafından takip edilecek önemli bir organizasyon olduğunu belirten Tok; “Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç öncülüğünde büyük bir organizasyona tüm Samsun olarak imza atacağız. Bu organizasyonda bizlerde yerel yöneticiler olarak misafirperverliğimizi göstermek adına alt yapımızı tamamlamış bulunuyoruz. Buradaki başarılı koordinasyon ülkemizin bundan sonraki spor etkinliklerinde önünün daha da açılmasına büyük katkı sağlayacaktır. Bizlerde bu bilinçle her fırsatta vatandaşlarımızla bir araya gelerek burada yaşanan güzellikleri paylaşıyoruz. Birkaç gün önce Olimpiyat Meşalesi şehrimize ulaştı. Meşale Kent İlkadım olarak tüm Samsunlu kardeşlerimizle o meşaleyi en iyi şekilde taşıyacağımıza inanıyorum. Bu gün de Deaflympics 2017 maskotu ´Çakır´ ile Çiftlik Caddesinde vatandaşlarımızla bir araya gelerek şehrimizi kaplayan heyecanı sürdürmek istedik” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2017, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4