Batıpark Balıkçı Barınağı'nda sundurmalar kaldırıldı

Batıpark Olta Balıkçıları ve Su Sporları Derneği iş birliği ile uzun yıllardır yaşanan su ve tuvalet problemini çözen Samsun Büyükşehir Belediyesi, balıkçıların kendi imkanlarıyla yapıp görüntü kirliliğine neden olan tüm sundurmaları kaldırdı.

Batıpark Balıkçı Barınağı'nda sundurmalar kaldırıldı

Samsun’da amatör balıkçılığı geliştirmek amacıyla alt ve üst yapı yatırımlarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Batıpark Balıkçı Barınağı’nı modern bir tesise dönüştürüyor. Yıkılan derme çatma barakalar yerine estetik mimarili 171 adet kulübe yapan belediye, inşaat çalışmalarının büyük kısmını tamamladı.  Batı Park Olta Balıkçıları ve Su Sporları Derneği Başkanı Kadir Tezcanlı, “1985 yılından beri buradayım. Buradaki değişimi hayal bile edemezdim. Suyumuz geldi. Bay, bayan ve engelli tuvaletleri yapıldı. Görüntü kirliliğinden kurtulduk” dedi.
Karadeniz Bölgesi’nin en uzun sahiline sahip Samsun’da amatör balıkçıların buluşma noktası Batıpark Balıkçı Barınağı’nda çalışmalar sürüyor. Batıpark Olta Balıkçıları ve Su Sporları Derneği iş birliği ile uzun yıllardır yaşanan su ve tuvalet problemini çözen Samsun Büyükşehir Belediyesi, balıkçıların kendi imkanlarıyla yapıp görüntü kirliliğine neden olan tüm sundurmaları kaldırdı. 
Boşaltılarak genişletilen alanın olta balıkçıları için modern yaşam alanına dönüştürülmesi için Büyükşehir Belediyesi, sahile uygun estetikte 171 beton kulübe tasarladı. İnşaat çalışmalarında büyük mesafe kat eden belediye, 10 metrekare büyüklüğündeki kulübelerin ince sıva işlemini gerçekleştiriyor. Teknelerini balık sezonuna hazırlayan olta balıkçıları, inşaat çalışmalarında da belediye ekiplerine yardım ediyor. 
Boyandıktan sonra güvenlik amaçlı kameralar yerleştirecek olan Samsun Büyükşehir Belediyesi, tesise giriş çıkışları da kontrol altında tutacak. Ayrıca barınağa yakın noktada vatandaşlar için küçük bir balıkçı lokantası inşa edecek. Sahiplerine 2 ay sonra teslim edilecek amatör balıkçı barınağı, düzenlenecek törenle hizmete girecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344