banner341

Bilecik Mülakatı'na özelgün zarfı

Bilecik Mülakatı'nın 100. Yılı Konulu Özelgün Zarfı yapıldı tedavüle sunuldu.

ABONE OL

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) tarafından, "Bilecik Mülakatı'nın 100. Yılı" konulu özelgün zarfı 5 Aralık 2020 tarihinde tedavüle sunuldu.

"Bilecik Mülakatı'nın 100. Yılı" konulu özelgün zarfı 5,00 TL bedelle; www.filateli.gov.tr adresinde, filateli cep uygulamasında ve abone sayısı kadar PTT işyerlerinde satışa sunuldu.
Koronavirüs salgınından dolayı toplum sağlığını korumaya destek olmak, PTT iş yerlerinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve müşterilerimizin filatelik işlemlerini PTT iş yerlerine gelmeden yapabilmeleri için; 5 Aralık 2020 tarihinde satışa sunulan olan özelgün zarfını posta damgası ile talep eden müşterilerimize, www.filateli.gov.tr adresinden ürünün tedavül tarihi itibari ile 6 ay içerisinde satın alınması halinde posta damgalı olarak gönderilebilecek.
Müşterilerimizce hazırlanan filatelik ürünler için (Filateli İşletme Prosedürüne uygun olması halinde) özeltarih damgası ve posta damgası talepleri, 5 Aralık 2020 tarihi itibari ile 3 ay içerisinde PTT AŞ’ye iletildiği takdirde karşılanacak.

ATATÜRK'ÜN BİLECİK'İ ZİYARETLERİ VE ''BİLECİK MÜLAKATI''
Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, kuruluşun ve kurtuluşun şehri Bilecik'e ilk ziyaretleri, bundan 97 yıl önce 5 Aralık 1920'de gerçekleşmiştir.
Milli Mücadele döneminin önemli kırılma noktalarından biri olan ve tarihe ''Bilecik Mülakatı'' olarak geçen 5 Aralık 1920 tarihinde, Mustafa Kemal Atatürk, İstanbul Hükümetinin temsilcileriyle Bilecik İstasyon Binasında bir araya gelmiştir.
Bilecik Mülakatından olumlu ve somut bir sonuç alınamamış, ancak İstanbul Hükümetinin bir ortak noktada buluşabilmek maksadıyla yetkililerini Mustafa Kemal Atatürk ile görüşmeye göndermesi, Ankara Hükümetini resmi olarak tanıdığını göstermektedir.  Her zaman devletine ve milletine bağlı olan Bilecik halkı, Mustafa Kemal'in bağımsızlık fikrine ve milletimizin kurtuluşu için başlatılan milli mücadeleye büyük destek vermiştir.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2020, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4