‘Bir Fidan Borcun Var’ Kampanyası Samsun'da Hayat Buluyor

ÇEKÜD’ün (Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği) başlattığı 'Bir Fidan Borcun Var' kampanyası kapsamında Çarşamba Kızılot Ortaokulu bahçesine meyve fidanı dikildi.

‘Bir Fidan Borcun Var’ Kampanyası Samsun'da Hayat Buluyor ABONE OL

Fidan dikiminin ardından Kızılot Ortaokulundan 50 öğrenciye fıstık çamı tohum seti dağıtıldı.  ÇEKÜD yetkilileri tarafından fıstık çamının yetişme koşulları, fidelerin bakımı, ormanların önemi ve korunması ile ilgili seminer sunumu yapıldı. Seminere katılan öğrencilere Fidankart dağıtımı yapıldı. 

ÇEKÜD’e ait Fidankart ile alanı belirlenen ÇEKUD Hatıra Ormanı’nda dikilen fidan sayısı kadar numara bulunmaktadır. Fidankartların üzerinde yer alan kare kod uygulaması ile akıllı telefonlardan bağışlanan fidanların dikildiği alan da görülebiliyor.

ÇEKÜD Samsun İl Temsilcisi Cemal Zorlu, etkinlik vesilesiyle yaptığı konuşmada; "Gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakmak, öğrencilerin kendi elleriyle yetiştirdikleri fidanları, kendi elleriyle toprağa dikmelerini sağlayarak çevre duyarlılıklarını pekiştirmek, küresel ısınmaya karşı en etkili önlem olan ağaçlandırmanın yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla yola çıktıklarını" ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2018, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366