Bölge yerel basın mensupları buluşması Samsun'da yapıldı

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) Samsun İl Müdürlüğü, "Bölge yerel basın mensupları buluşması" toplantısını gerçekleşti̇rdi.

Bölge yerel basın mensupları buluşması Samsun'da yapıldı ABONE OL

SAMSUN (AA) - Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) Samsun İl Müdürlüğü, "Bölge yerel basın mensupları buluşması" toplantısını gerçekleşti̇rdi.

Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu'nda yapılacak toplantıda konuşan Samsun Valisi İbrahim Şahin, bu tür etkinliklerin sürekli yapılması gerektiğini vurguladı.

"Biz gazeteciler her şeyi biliriz ama bazen de hiçbir şeyi bilmediğimizin de farkında olmayız." diyen Şahin, "Sadece biz eleştiririz. İyi şeyler olduğunda çok yazmak işimize gelmez. 'Bölge yerel basın mensupları buluşması' toplantısıyla ilgili bir araya gelmek, dertleşmek kendi hatalarımızı, kusurlarımızı görmek bu aynı zamanda bizi bir araya getirir ki ortak kültür, ortak payda oluşturmasını sağlar. Bu tarz toplantıları insanlar zaman zaman önemsemezler ama ben tam tersini düşünüyorum. Emin olun bir araya gelmeniz, sohbet etmeniz bile katkı için yeterlidir." dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise medya mensuplarının böyle bir toplantıda bir araya gelmesinden dolayı mutluluk duyduğunu kaydederek, "Siz medya mensuplarının gerek Samsun'da, gerek komşu illerimizde, gerekse ülke genelinde sorun ve hedeflediğiniz programları ve projeleri görüşmek üzere bir araya gelişinizi takdirle karşılıyorum." ifadesini kullandı.

Basın Yayın ve Enformasyon Samsun İl Müdürü Mücahit Taşkın da genel müdürlüğün yerel basını desteklenmesi ve güçlendirilmesi görevi kapsamında bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini aktardı.

İl müdürlüğünün bölgesinde bulunan Samsun, Ordu, Amasya, Tokat, Çorum ve Sinop'taki medya yöneticileri ve gazetecilerle yapılan görüş ve incelemeler sonrasında bu toplantının yapılması gerektiği yönünde karar alındığını dile getiren Taşkın, "Bölgedeki medya kuruluşları temsilcileri yerel medya alt yapısının ve buna bağlı olarak medya mensuplarının ve gazetecilerin, iletişim teknolojisindeki hızlı gelişime ayak uydurabilmek adına uzman kurum ve kuruluşlardaki konunun uzmanlar tarafından eğitim verilmesinin faydalı olacağı tespit edilmiştir." diye konuştu.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve Basın İlan Kurumu Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar, Çarşamba İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Niyazi Usta da birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Anadolu Ajansı (AA) Samsun Bölge Müdürü İsa Sansar, AA'nın çalışmaları hakkında bilgiler vererek sunum yaptı.

İl Müdürlüğünün sorumluluk bölgesinde bulunan Samsun, Ordu, Çorum, Sinop, Tokat ve Amasya’da görev yapan yerel medya temsilcileri ve iletişim fakültesi öğrencilerinin katıldığı toplantı, Bafra'daki Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti gezisi ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2017, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4