Bölgesel Ekoturizm ve Çevre Derneği ilk toplantısını yaptı

Samsunda Bölgesel Ekoturizm ve Çevre Derneği Olağan İlk Genel Kurul Toplantısını Gerçekleştirdi.

Bölgesel Ekoturizm ve Çevre Derneği ilk toplantısını yaptı ABONE OL

Bölgesel Ekoturizm ve Çevre Derneği (BEKOÇDER)  İlk Olağan Genel Kurul Toplantısı Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon’da yapıldı.
Çoğunluğun sağlandığı Genel Kurul gündemi;  açılış ve yoklama, sonrası saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Dernek Başkanı Samsun Vali Yardımcısı Sayın Hakan Kubalı, sürdürülebilir kalkınma aracı olarak görülen ekoturizm faaliyetlerinin, çevreyi korumakla beraber yerel halkın refahını gözeten uygulamaları ve Samsun gibi turizm ve doğal zenginliklerle dolu şehrimiz için turizm pazarına alternatif oluşturabileceğini, Ekoturizmin ülkemiz ve yerelde şehrimiz için önemi bir gelir kapısı olabileceğini belirtti.
Konuşmasında ekoturizm ve çevre çalışmaları kapsamında dünyadaki örneklerinden de katılımcılara bilgi veren Kubalı, “Dernek olarak Ulusal, Bölgesel ve Yerel odaklı ekoturizm ve Çevre Uygulamalarına katkı sağlamak amacıyla, Doğal, ekolojik ve kültürel kaynakların yerinde korunmasını ve devamlılığını gözeterek; ürün hizmet üretiminde yenilikçiliği ve AR-GE altyapısının geliştirilmesine, kümelenme ve işbirliğine dayalı yeni modellerin oluşturulmasına, ekoturizm çeşitiliğini koruma bilincini yaygınlaştırma ve tanıtma faaliyetlerinde sivil insiyatif ve yerel katılımcılık oluşturarak paydaşlar arasında işbirliği süreçlerinin geliştirilmesine katkı sağlanması hedeflenmekte; Bu hedefi gerçekleştirmek için yerel, ulusal ve uluslar arası teklif çağrıları ve fon kaynaklardan faydalanarak projeler hazırlanıp uygulanmasını planlamaktadır” dedi.
Başkanlık Divanı Seçimi, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Saymanlık Raporu’nun okunması, gündemin ve raporların değerlendirilmesi, 2015-2016 dönemi için tahmini bütçenin oylanması, Yönetim ve Denetleme Kurulu seçimi, dilek ve öneriler ile gerçekleşti.
Yönetim Kurulu Başkanlığına Sayın Hakan Kubalı, Genel Sekreterliğe Harun Dal, Denetim Kurulu Başkanlığına Avukat Hilal Çağlar seçildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2015, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4