Bugünleri de gördük: Açık havada, sosyal mesafeli, HES kodlu nikah - Samsun Haber

Pandemi hayatımızda tüm dengeleri alt üst etti. Bugüne kadar görmediğimiz, yaşamadığımız olayları yaşıyoruz. Ve Bugünleri de Gördük diyoruz...

Bugünleri de gördük: Açık havada, sosyal mesafeli, HES kodlu nikah - Samsun Haber
İlkadım  Belediyesi, Korona virüs tedbirleri nedeniyle çiftlerin nikah merasimlerini sosyal mesafe kurallarına uygun olarak açık havada gerçekleştiriyor. Nikah öncesi gelin ve damadın HES kodlarına bakılıyor.
Dünyayı etkisi altına alan korona virüse karşı alınan tedbirler nikah salonlarında da uygulanmaya devam ediyor. İlkadım Belediyesi  ilçede evlenmek isteyen çiftlerin nikâhları korona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında açık havada kıyıyor.
Artan korona salgınıyla beraber İlkadım  Belediyesi aldığı önlemlere bir yenisini daha ekleyerek nikâhları Derebahçe Tesislerinin bahçesinde gerçekleştiriyor. Maskesiz kimsenin alınmadığı nikah merasimlerinde, girişte ellerin dezenfekte edilmesi sağlanarak, ateşler ölçülüyor.
Hazırlanan alanda düzenlenen nikah törenine çiftlerin anne ve babalarının haricinde az sayıda davetli katılımı sağlanıyor. Kurallara tam riayet gösterilen nikahlarda çiftlere Hes kodu sorgulaması ihmal edilmiyor. Törene gelenler belirlenen alandan izledikleri nikâhların sonunda çiftleri uzaktan tebrik ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4