banner341

Bulaşık Makinesi Kapalıyken Ses Gelmesi Sorunu ve Çözümü

Bulaşık makinelerinin kullanımda olduğu zaman dilimlerinde karşılaşılabilen pek çok farklı teknik problem mevcuttur.

Bulaşık Makinesi Kapalıyken Ses Gelmesi Sorunu ve Çözümü ABONE OL

Bulaşık makinelerinin kullanımda olduğu zaman dilimlerinde karşılaşılabilen pek çok farklı teknik problem mevcuttur. Ancak kullanıcılar açısından bulaşık makinesi kapalı durumdayken, bir arızayla karşı karşıya kalınması son derece şaşırtıcı olabiliyor. Ancak elektronik ve mekanik bir aksama sahip olan bulaşık makinelerinin kapalı durumda bulunurken de çeşitli arızalar yaşayabilmesi İstanbul Arçelik Servisi merkezinde yaygın olmasa da görülen şikayetler arasında yer almaktadır. Dolayısıyla bulaşık makinesinin kapalı durumdayken ses gelmesi şikayetleri her kullanıcının karşı karşıya kalabileceği teknik bulaşık makinesi arızaları arasında yer almaktadır.
Bulaşık makinesinin kapalı durumdayken ses gelmesi probleminin çözümü için kullanıcılar tarafından yapılabilecek basit bir çözüm yöntemi bulunmaktadır. Bu doğrultuda da bulaşık makinesini normal şekilde açarak, herhangi bir yıkama programını seçip tamamen bitmesinin sağlanması gerekmektedir. Kullanıcılar bu şekilde bulaşık makinesinden kapalı durumdayken ses gelmesi şikayetlerini çözüme kavuşturabilmektedir. Ancak bulaşık makinesinin kapalı durumlarda olduğunda bu yöntemi denemesine rağmen bir türlü çözüm sağlayamayan kullanıcıların mutlaka profesyonel Acıbadem Arçelik Servisi hizmetlerinden yardım alması çok önemlidir. Bu kapsamda da 7 gün 24 saat kesintisiz olarak iletişim numaraları üzerinden bulaşık makinesi servis hizmetlerinden faydalanabilmektedir.
Bulaşık makinesinin kapalı durumdayken içerisinden ses gelmesi sorunları için Kurtköy Arçelik Servisi merkezi uzmanları tarafından gelen sesin niteliğine göre hareket edilmektedir. Bulaşık makinesinden gelen sesin mekanik aksam sesleri olması, olağan bir tepkime ve etkileşim olarak, değerlendirilerek ilgili parça tespit edilir ve gerekli olan çözüm müdahaleleri sağlanır. Ancak bulaşık makinesinin gösterge panelinin arızalı olmasından dolayı makine çalışıyor ancak bu belli olmuyor olabilir. Bununla birlikte makineden kapalı durumdayken su sesi geliyor olabilir ki bu durumda su giriş ventillerinde bir arıza olduğunu gösterir. Bulaşık makinesinin su girişine engel olamayan su giriş ventili yerinden sökülerek, yerine yenisi takılarak çözüm sağlanabilir. Bununla birlikte bulaşık makinesinin elektrik aksamında meydana gelebilecek dengesiz akım değişkenlikleri de böyle seslerin ve sorunların ortaya çıkışına yol açabilmektedir. Çözüm için elektrik aksam parçaları da tek tek uzmanlarca kontrol edilerek, sorunlu olanlar onarılır ya da değiştirilir. Uzman personeller tarafından yapılan çözüm müdahalelerinin her biri garanti kapsamı altında bulunmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4