Canik İlçesi'ne yeni sağlık merkezi

Canik’te yeni bir sağlık merkezinin açılışını gerçekleştiren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Yeni bin yılın temel dinamiği yerel yönetimler, yani şehirlerdir. Hedefimiz yaşanabilir, yaşam kalitesi yüksek, ulusal ve uluslararası rekabet kapasitesi yüksek bir şehirdir" dedi.

Canik İlçesi'ne yeni sağlık merkezi ABONE OL

Canik'te yeni bir sağlık merkezi daha hizmete girdi. Karadeniz'in en büyük özel sağlık kuruluşu ile özel fizik tedavi  merkezi ve Kızılay Bölge Kan Merkezi'nin ardından ilçenin bir çok noktasına açılan Aile Sağlık Merkezlerine bir yenisi daha eklendi. Hasköy Aile Sağlık Merkezi, düzenlenen törenle açıldı. Bölgenin sağlık açısından önemli bir ihtiyacını giderecek olan merkezin açılışını Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun Halk Sağlığı İl Müdürü Mustafa Kasapoğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Ercan Eler birlikte gerçekleştirdi.

'CANİK'İ SAĞLIK MERKEZİ OLDU'
Açılışta yaptığı konuşmada Canik'in sağlıkta söz sahibi bir merkez haline geldiğini vurgulayan Başkan Osman Genç, "İlk göreve geldiğimizde sağlık ocaklarının modernizasyonu ile işe başladık. İlçemize Türkiye'nin ilk konsept hastanesi olan Romatem Fizik Tedavi Hastanesi ve Karadeniz'in en büyük özel sağlık merkezi Medicana Hastanesi'ni kazandırdık. Yine arsasını bizim tahsis ettiğimiz Kızılay Bölge Kan Merkezi ilçemizde hizmet veriyor. Canik artık sağlıkta çok önemli bir yere geldi" dedi.

Konuşmaların ardından diğer protokol üyeleri ile birlikte Hasköy Aile Sağlık Merkezi'nin açılışını gerçekleştiren Başkan Genç, merkezin vatandaşlara ve ilçeye hayırlı olmasını diledi.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2017, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4