Canikli hayvanseverler yeni yıla bakın nasıl girdiler!

Canik Hayvanseverler Derneği üyeleri anlamlı bir çalışmaya daha imza attı. Dernek üyeleri 2021 yılının ilk dakikalarına sokak hayvanlarını besleyerek girdi.

Canikli hayvanseverler yeni yıla bakın nasıl girdiler!

Canik Hayvanseverler Derneği, Samsun'da örnek teşkil etmeye devam ediyor. Dernek üyeleri 2021 yılına sokak hayvanlarına kuru mama dağıtarak girdi. Pandemi döneminde Samsun'un sadece Canik ilçesinde değil ulaşabildikleri tüm ilçe, mahalle ve kırsal kesimlerde sokak hayvanlarını unutmayan dernek üyelerinin yılbaşındaki etkinliği de takdir topladı. 

'DOSTLARIMIZI UNUTMAYALIM'
Her canlının yaşam hakkı olduğunu belirten Canik Hayvanseverler Derneği Başkanı Cemil Güngör, “Sokak hayvanları, dertlerini anlatamaz ki size. Düşünsenize eviniz yok, hiçbir şeyiniz yok.  Kar, kış sürekli dışarıdasınız. Sokak hayvanları işte böyle zor bir durumda. O nedenle bu can dostlara sahip çıkılmalı. Özellikle de pandemi süreci içinde onların beslenme ve su ihtiyaçlarını karşılamak bizim görevimizdir. Sadece bu süreçte değil her zaman kendilerini ifade edemeyen ve isteklerini söyleyemeyen dostlarımızı unutmayalım’’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4