banner341

Canik'te kadınlar unutulmadı

Canik Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadınları unutmadı. İlçe genelinde düzenlenen bir çok etkinlikte kadınların günü kutlandı.

Canik'te kadınlar unutulmadı ABONE OL
Canikli kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde unutulmadı. Canik Belediyesi'nce düzenlenen bir çok etkinlikte Dünya Kadınlar Günü kutlandı. Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü'nde bulunan Şehit Sevgi Yeşilyurt 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi'nde Canik Belediyesi ve Türk Kızılayı Canik Şubesi'nce düzenlenen Kan Bağışı etkinliğinde kursiyer kadınların günü kutlandı. Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta, Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Muhsin Yıldırım, Türk Kızılayı Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Özil ile Şehit Sevgi Yeşilyurt Aile Okulu ve Eğitim Merkezi Yöneticisi Fatma Yavuz'un yer aldığı etkinlikte, Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta, kursiyer kadınlara karanfil vererek, günlerini kutladı.
 
GİRİŞİMCİ KADINLARA KARANFİL
Dünya Kadınlar Günü'nde Canik Kadın Girişimciler Derneği (CANKAGİD)'ni de ziyaret eden Başkan Yardımcısı Usta, burada Dernek Başkanı Filiz yavuz ve dernek yöneticisi kadınların gününü kutladı. Dernek Başkanı Filiz Yavuz ve yönetim kurulu üyeleri ile sohbet eden Usta, kadınların toplumdaki önemine işaret ederek, girişimci kadınlara karanfil verdi. Belediyenin bayan çalışanlarını da tek tek ziyaret eden ve karanfil dağıtan Usta, Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.
 
KADIN DOSTU BELEDİYE 
Her yıl kutlanan 8 Mart'ın sembolik önemi bulunan bir tarih olduğuna dikkat çeken Usta, "Kadına değer veren bir milletiz. Kadınlar, toplumun en önemli değerlerindendir. Bu anlayışla tüm günlerde kadınlarımızı hatırlamalıyız. 8 Mart bizim için sembolik de olsa, bu günde kadınlarımıza dikkat çekmek için bugünü kutluyoruz. Canik Belediyesi olarak 'Kadın Dostu' bir belediyeyiz. Kadınlarımıza yönelik yaptığımız tesislerimizde bir çok etkinlik ve faaliyetlerimiz var. Kadınlara yönelik şiddet ve istismarın yaşanmadığı, huzur ve mutluluk içerisinde yaşadıkları bir dünya arzuluyoruz. Biz belediye olarak sadece 8 Mart'ta değil, her zaman kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Başta şehitlerimizin anneleri ve eşleri olmak üzere, fedakar kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 08:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4