Canik'ten Kadınlar Günü'nde anlamlı açılış

Her mahalleye hanım konağı projesi kapsamında ilçenin farklı noktalarında bir çok hanım konağını hayata geçiren Canik Belediyesi tarafından Devgeriş'te yapımı tamamlanan Mümine Hanım Konağı düzenlenen törenle açıldı. Yoğun ilginin olduğu açılışta, Başkan Genç, hanım konağını 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadınlara armağan etti.

Canik'ten Kadınlar Günü'nde anlamlı açılış ABONE OL

Mahallelere tek tek Hanım Konakları kazandıran Canik Belediyesi tarafından Devgeriş Mahallesi'nde yapılan Mümine Hatun Hanım Konağı, Vali Osman Kaymak, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman ve kurum amirleri ile Samsunsporlu futbolcuların katılımıyla gerçekleşen törenle açıldı. Başkan Osman Genç, toplam 3 kat olmak üzere 800 metrekareden oluşan ve 800 bin lira yatırım bedelli hanım konağını 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadınlara armağan etti.

SAĞLIKLI GELECEK İÇİN

Törende yaptığı konuşmada Afrin'de mücadele eden kahraman askerlere başarı ve şehit askerlere rahmet dileyen Başkan Genç, "Sağlıklı bir gelecek için hanım kardeşlerimizi çok önemsiyoruz. Çünkü çocuklarımızı yetiştirenler annelerdir. Hanım kardeşlerimiz için ilçemizde 'Aile Dostu', 'Kadın Dostu' mekanlar oluşturuyoruz. Aile okulları, sıbyan mektepleri, kurs merkezleri yaptık. Şimdi de ilçemizin dört bir yanına Hanım Konakları yapıyoruz. Şu anda 11. hanım konağımızı hizmete sokuyoruz. İnşallah donanımlı annelerimiz, donanımlı çocuklarımızı yetiştirecek. Bütün bunlar sağlıklı bir gelecek için" dedi.

TOPLUMSAL DÖNÜŞÜM

Hanım Konakları sayesinde kadınların hem sosyal hem de ekonomik yönden kendilerini geliştirme imkanı bulacağını belirten Başkan Genç, "Canik'te sürdürülebilir bir toplumsal dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Kadınlar ailenin, dolayısıyla toplumun temelidir. Dolayısıyla kadınlarımıza her zaman öncelik veriyoruz. Kadınlarımız bu hanım konaklarımızda her türlü sosyal ve kültürel etkinlikleri gerçekleştirebiliyor. Geçtiğimiz yıl, hanım konaklarımızdan 12 bin kadınımız yararlandı. Ayrıca bu hanım konaklarımıza tarihteki örnek Türk ve Müslüman kadınların isimlerini veriyoruz. Mümine Hatun Hanım Konağımız kadınlarımıza ve şehrimize hayırlı olsun" diye konuştu.

AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Konuşmaların ardından Başkan Genç ile birlikte Vali Kaymak, AK Parti İl Başkanı Karaduman ve Kaymakam Turgut diğer protokol üyeleriyle birlikte Mümine Hatun Hanım Konağı'nın

açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra protokol üyeleri ve kadınlar, hanım konağını gezdi ve yapılan çalışmaları inceledi. Hanım konağında bulunan atölyeler, eğitim sınıfları, sıbyan mektebi gibi bölümleri tek tek gezen Vali Kaymak, kurslara katılan kadınlarla sohbet ederek, kadınlardan yapılan çalışmalar hakkında da bilgi aldı.

AÇILIŞA YOĞUN İLGİ

Açılışa Vali Kaymak, AK Parti İl Başkanı Karaduman ve Kaymakam Turgut'un yanısıra AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, TKDK Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, İlçe Emniyet Müdürü Salih Öztürk, Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, Müsiad Şube Başkanı Haluk Tan, Samsun Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Ahmet Haşim Baki, Canik Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Filiz Yavuz, Samsunsporlu futbolcular Ahmet Burak Solakel, Ahmet Cebe,Göksu Türkdoğan, eski Samsunsporlu futbolcu Celil Sağır, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4