banner341

'Cehalete karşı açtığımız savaşta en büyük silahımız öğretmenlerimizdir'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Öğretmeyi meslek edinen, mesleklerini ise büyük fedakarlıklarla icra eden öğretmenler, ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza yön veren, onları hayata hazırlayan ilim kaynaklarıdır" dedi.

'Cehalete karşı açtığımız savaşta en büyük silahımız öğretmenlerimizdir' ABONE OL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, tüm öğretmenlerin ve eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Öğretmenlerin sadece bir güne sığdırılamayacak kadar önemli ve kutsal bir görevi yerine getirdiklerini belirten Başkan Yılmaz, mesajında şunları söyledi: " Öğretmeyi meslek edinen, mesleklerini ise büyük fedakarlıklarla icra eden öğretmenler, ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza yön veren, onları hayata hazırlayan ilim kaynaklarıdır. 
Cehalete karşı açtığımız savaşta en büyük silahımız öğretmenlerimizdir. İstediğiniz kadar güzel okullar yapın eğer içlerinde nitelikli eğiticiler yoksa o okullar taştan, binadan ibaret yapılar olarak kalmaya mahkumdur. Okulları okul yapan, eğitim yuvası yapan öğretmenlerimizdir. Onlar için yapılan her türlü yatırım, her birikim, her kazanç, çocuklarımıza, ülkemize, yarınlarımıza yapacağımız bir yatırımdır. Çağdaşlaşma yolunda Cumhuriyetimizin ihtiyacı olan 'fikri hür', 'vicdanı hür', 'irfanı hür' nesilleri yetiştiren tüm öğretmenlerimize geleceğimize kattıkları değer için yürekten teşekkür ediyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir kez daha tebrik ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2016, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4