banner438

Çocukların ara öğününde patlamış mısır tercih edilebilir

Liv Hospital Samsun’dan Diyetisyen Aysun İpek, Patlamış mısırın ara öğünde tercih edilebileceğini söyledi.

Çocukların ara öğününde patlamış mısır tercih edilebilir

Patlamış mısırın ara öğünde tercih edilebileceğini söyleyen Liv Hospital Samsun’dan Diyetisyen Aysun İpek, “Patlamış mısır, diyet programlarına eklenmesi önerilen besinlerden biridir. Tok tutmaya yardımcı olur. Kilo verme sürecinde atıştırmalık olarak mısır tüketilmesi, yemek yeme isteğinin azalmasını sağlar” dedi. 

Liv Hospital Samsun, 19 Ocak Pop Corn Günü’nde (Patlamış Mısır Günü) misafirlerine ve personeline patlamış mısır ikram etti. Patlamış mısır ikramına en çok sevinen çocuk misafirler olurken hastanede renkli anlar da yaşandı. 
Tok tutmaya yardımcı bir besin
Patlamış mısırın bilinenin aksine doğru bir ara öğün olabileceğinden bahseden Diyetisyen Aysun İpek, “Patlamış mısır diyet programlarına eklenmesi önerilen besinlerden biridir. Tok tutmaya ve iştahın kapanmasına yardımcı olur. Kilo verme sürecinde atıştırmalık olarak mısır tüketilmesi yemek yeme isteğinin azalmasını sağlar” ifadelerini kullandı.
Yağsız ve tuzsuz olarak tüketilmeli
Kilo vermek için yağsız ve tuzsuz patlamış mısır tüketilmesinin önerildiğine dikkat çeken Diyetisyen İpek, “Her gün düzenli olarak bir kâse kadar yağsız ve tuzsuz patlamış mısır tüketilebilir. Abur cubur ve yağlı atıştırmalıkların tüketilmesi kilo vermeyi zorlaştırır. Aksine kilo alınmasına neden olabilir. Bu atıştırmalık yerine de öğün aralarında patlamış mısır tüketilebilir. Çocuklarımızın beslenme çantalarında da ara öğün olarak patlamış mısıra yer verilebilir çünkü sağlıklı ve düşük kalorilidir” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344