banner341

'Duygu İstismarına' Dikkat!

Atakum İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Tugay Kurtgözlü, sosyal medya üzerinden işitme engelli bireyler için işitme cihazı yardımı yapılacağı yönünde asılsız mesajlarla duyguların istismar edildiğini ifade ederek, "Bu tarzda insanların duygularını istismar eden içerikler barındıran mesajlarının paylaşılmadan önce iyice araştırılması, telefon numalarının aranması ve sorgulanması gerekiyor" dedi.

'Duygu İstismarına' Dikkat! ABONE OL

Atakum İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Tugay Kurtgözlü, son dönemde özellikle WhapsApp grupları vasıtasıyla dolaşıma sokulan ve işitme engelli bireylere işitme cihazı desteği yapılacağı yer alan mesajların asılsız çıktığı ve hayal kırıklığı yarattığını belirtti. İyi niyetli insanlar tarafından sıklıkla paylaşılan bu mesajların duyguları istismar ettiğini ve engelli bireyleri olumsuz etkilediğini kaydeden Kurtgözlü, "Yurttaşlarımız bu mesajlara karşı dikkatli olmalı, kesinliğinden emin olmadığı mesajları paylaşmamalı" ifadelerini kullandı. 

MUTLAKA ARAŞTIRIN
Kurtgözlü, ilgili mesajları takip ettiklerini ve irtibat numalarını araştırdıklarını kaydederek, "Bahse konu çalışmanın çok uzun zaman önce sonlandığı veya ilgili irtibat numaralarına ulaşılamadığını tespit ettik. İyi niyetle yapılan bu paylaşımlar, işitme engelli bireyler ve aileleri için kısa süreli ümit ışığı olsa da irtibat kişilerine ulaşılamadığı görüldüğünde maalesef büyük hayal kırıklığı yaşatıyor. Bu tarzda insanların duygularını istismar eden içerikler barındıran yardım mesajlarının paylaşılmadan önce iyice araştırılması gerekirse mesajda yer alan irtibat numarasının aranarak teyit edilmesi ve sonrasında paylaşılması büyük önem taşıyor. Biz elimizden geldiği kadarıyla bu tip mesajları takip ederek soruşturuyoruz. Vatandaşlarımız şüphelendiği mesajları da mutlaka yetkililere bildirmeli ve işitme engelliler açısından bu zor durumla birlikte mücadele etmeliyiz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4