Emekliye ayrılan Garnizon Komutanı'na veda yemeği

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim Kahveci ve eşi onuruna veda yemeği verdi.

Emekliye ayrılan Garnizon Komutanı'na veda yemeği ABONE OL

Samsun Valisi İbrahim Şahin,  İlimizdeki görev süresi 2015 yılı Ağustos ayı itibariyle dolan ve emekliye ayrılan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim Kahveci ve Eşi onuruna, protokol üyelerinin katılımı ile bir veda yemeği verdi.


Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim Kahveci yemekte yaptığı konuşmasında, ’’Ben bu görevimden öncede görev yaptığım diğer illerde de her çalıştığım yeri kendi memleketim ve kendi evim gibi bildim. Son görev yerim buraya nasip oldu. Burası çok güzel bir kent. Hiç kimse buradan ayrılmak istemiyor. Ben Samsun ilinde sizlerle birlikte görev yapmaktan, sizlerle beraber olmaktan ve sizleri tanımaktan çok mutlu oldum. Şerefli bir şekilde bu üniformayı çıkarmak gerçekten çok güzel bir duygu. Bizlere göstermiş olduğunuz yakınlıktan dolayı başta Sayın Valimiz olmak üzere sizlere çok teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum.’’ dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz yaptığı konuşmasında, “Bir yılı aşkın beraber çalıştığı mesai arkadaşları olarak bu akşam saygıdeğer komutanımız ve değerli eşlerinin emeklilikleri dolayısıyla, onların emekliliklerini hayırlı etmek, bundan sonraki yaşamlarında onlara mutluluk ve esenlik dilemek üzere bir araya geldik. Sizleri kutluyorum. Bundan sonraki yaşamlarınızda sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”dedi.

Vali Şahin yaptığı konuşmasında, ”Çok yer değiştirmenin getirdiği bu veda yemekleri içimizde hep bir hüzün oluşturuyor. Bir kamu görevlisi, bir asker için gurur duyulacak konu yüz akıyla, şerefli bir şekilde emekli olmasıdır. Her şeyden öte komutanımızın dostluğu, samimiyeti, kişiliği, saygısı ve sevgisi bizleri askerlere karşı daha yakın tuttu ve yaklaştırdı. Sayın Paşam, Değerli Komutanım Samsun’da bir yıl görev yaptı. Kendisiyle Samsun’da yaklaşık 11 aydır uyumlu bir şekilde beraber görev yaptığımız Garnizon Komutanımız ilimizdeki görev süresi Ağustos ayı sonu itibariyle dolarak emekliye ayrılacaktır. 

Komutanımız, Samsun’da görev yaptığı süreç içerisinde başta Valiliğimiz olmak üzere diğer güvenlik birimlerimizle ve diğer kurum ve kuruluşlarımızla iş birliği içerisinde çalışmalarını sürdürdü. Birçok alanda yürütülen çalışmalara katkı verdi. Kendisiyle çok keyifli bir çalışma dönemi geçirdik. Kamu görevliliği belli bir süre çalışacaksınız ve günü geldiğinde ya emekli olacaksınız ya da tayininiz başka bir yere çıkacaktır. Garnizon Komutanımız da emekliye ayrılmıştır. Ben kendisine emekliliklerinin hayırlı olmasını diliyorum. Eşi hanımefendiyle, çocuklarıyla ve aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum. Kendilerini daima güzel duygularla anacağız ve hatırlayacağız. Bu anlamda ilimizde görev yaptığı süre zarfında yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Vali İbrahim Şahin emekliye ayrılan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim Kahveci’nin Eşine,  Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise Garnizon  Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim Kahveci’ye hediye verdi. 

Veda yemeğine ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ'ın Eşi, Cumhuriyet Başsavcısı Erol TOSUN, Adalet Komisyon Başkanı Kemal ALVER ve Eşi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin AKAN ve Eşi, Baro Başkanı Kerami GÜRBÜZ ve Eşi, Atakum Kaymakamı Ali BAKOĞLU, Canik Kaymakamı İlhan TURGUT, Tekkeköy Kaymakamı İbrahim KÜÇÜK ve Eşi, İl Jandarma Komutanı Kıd. Alb. Ercan YAŞİN, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ ve Eşi, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Sg. Alb. Murat ÖZER ve Eşi, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan TOK ve Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan TOGAR ve Eşi katıldı.


Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2015, 07:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4