banner341

En Az Lise Mezunu Polis Memuru Alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan katıldığı bir canlı yayında polis alımı hakkında açıklama geldi.

En Az Lise Mezunu Polis Memuru Alınacak ABONE OL

Bakan Soylu, 26. dönem POMEM 7 bin polis alımının 10 bine tamamlanmayacağını söylerken, yeni polis alımında sevindiren haberi verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mamak Belediyesi'nin Youtube kanalı üzerinden yayımlanan Musiki Muallim Mektebi Sohbetleri'ne konuk oldu. Burada sohbete katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, POMEM polis alımlarına değindi.

Programın sunucusu Serdar Tuncer;
"2 gün önce ben bu programı yapacağımı sosyal medya hesabımdan duyurduğumda benim hayatıma POMEM diye bir şey girdi. POMEM , yedek polisler, 26. dönem. O kadar güzel, o kadar samimi. Nedir bu durum?" sorusunu sordu.

Bakan Soylu; "Onların talepleri çok saygın. Şöyle diyorlar. Biz 7 binlik polis alımına çıktık. Diyorlar ki bu 10 bin al yedekle beraber. Benim böyle bir hakkım yok. Onu aldığım zaman  sınavın hukuki yönü sakat olacak. Böyle bir hakkım yok. Şöyle bir şey olabilirdi. Onu da arkadaşlarımla konuştum. Bir 3 bin polis daha alsak. Bir yıl sonra olabilir. Şimdi başlasak anca  yıl sonra olabilir. 3 bin polis alsak ekonomiye ait sorumluluk var. Açıklamadan önce arttırma kabiliyetine sahip olabilirdik. "

Yeni polis alımı olack mı? sorusuna Bakan Soylu şu şekilde cevap verdi:
"Alacağız evet alacağız. Yedeklere öncelik hakkımız yok. Zaten yedeklik, ismi yedeklik. Ben almak isterim. Polis olmak istemeleri bizim açımızdan büyük bir kıymet. Bana yazıyorlar ben de üşenmeden yazabiliyorum elimden geldiğince."

EN AZ LİSE MEZUNU
Açıklamaya göre PMYO'lara lise mezunu polis alımı ve POMEM 'lere lisans ön lisans mezunu polis alımları olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4