Evi Yanan Aileye Belediye ve Devlet Desteği

İlkadım’da elektrik kontağından çıkan yangın sonucu ağır hasar gören ailenin evi, İlkadım Kaymakamlığı ile İlkadım Belediyesi’nin desteği ile yenilendi.

Evi Yanan Aileye Belediye ve Devlet Desteği ABONE OL

Yangında evini kaybeden aile için harekete geçen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ekiplere talimat vererek yangının izlerini ortadan kaldırdı.
İlkadımlıların iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmaya devam eden İlkadım Belediyesi, bir aileye daha yardım elini uzattı. Kuşcullu Mahallesi’nde  bulunan evlerinde  çıkan yangında perişan olan Karakulle ailesinin yaraları İlkadım  Belediyesi tarafından sarılıyor. Kuşcullu Mahallesi’nde oturan Fatma Karakulle’nin iki katlı betonarme evi çıkan yangında yanmıştı. Yangından sonra kendi imkanlarıyla, evinin onarımını yapamayan aileye İlkadım İlçe Kaymakamlığı ve İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş yardım elini uzattı.
“Acı ve mutlu günlerinde halkımızın yanındayız”
Mağdur ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanında olduklarını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;” Gücümüz ve imkânlarımızın ölçüsünde, sosyal belediyecilik ilkesi gereği vatandaşlarımıza el uzatmaya, onlara her konuda destek ve yardımcı olmaya devam edeceğiz. Her zaman söylediğimiz üzere, merkezine insanı alan sosyal belediyecilik ilkesi ve anlayışıyla uzak yakın demeden bütün vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Evi yanan ailemizle ilgili talep bize gelir gelmez hemen harekete geçtik. Yangında büyük zarar gören evin yeniden yuvaya dönüşebilmesi için ekiplerimiz tarafından boya ve badana işleri yapılarak yangının izleri ortadan kaldırıldı. Acı ve mutlu günlerinde daima halkımızın yanındayız. Ailemize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yenilenen evlerinde güle güle oturmalarını diliyorum. Onları bir nebze de olsa sevindirip hayır dualarını alabildiysek ne mutlu bizlere” ifadelerini kullandı. 
“Ailemizi sıcak yuvalarına kavuşturduk”
İlçe halkının mağduriyetini giderme noktasında ilçe belediyesi ile koordineli bir çalışma sürdürdüklerini dile getiren İlkadım ilçe Kaymakamı İbrahim Keklik;” Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından vatandaşın mağduriyetini gidermek amacı ile İlkadım  Belediyesi ile birlikte yapım ve onarım çalışmalarına başladık. En kısa süre içinde bu onarım ve bakım çalışmalarına hız kazandırarak ailemizi sıcak yuvalarına kavuşturup bu mağduriyetlerini ortadan kaldırdık “dedi.
“Devlet büyüklerine teşekkür etti”
Yardımlar karşısında memnuniyetini dile getiren Fatma Karakulle, "Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Çıkan yangında evim tamamen yandı. Bu kış günü ne yapacağımı düşünürken Belediye Başkanımız ve Kaymakamımız imdadıma yetişti. Bu zor günümde beni yalnız bırakmayan, devlet büyüklerimden Allah razı olsun" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4