banner341

Galip Öztürk: Özgürlüğümün simgesi 15 Temmuz'dur

Kanal A Televizyonunda canlı yayına katılmak üzere Ankara’da bulunan Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, Ankara Samsunlu İş Adamları Derneği (ASİYAD)’ni de ziyaret etti. Öztürk ziyarette yaptığı açıklamada; “Özgürlüğümün simgesi 15 Temmuz’dur” dedi.

Galip Öztürk: Özgürlüğümün simgesi 15 Temmuz'dur ABONE OL

3 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen nezaket ziyaretinde,  Öztürk’ü, ASİYAD Başkanı Osman Yıldırım, ASİYAD Başkan Vekili, aynı zamanda TŞÖF Başkanı Fevzi Apaydın, ASİYAD Başkan Yardımcısı, MEB Mesleki Ve Teknik Eğitim Daire Başkanı Şennur Çetin ve  ASİYAD üyeleri karşıladı. Batum’da yaşadığı dönemde Kanal A Televizyonunda yayınlanan bir programa canlı bağlantı ile bağlandığını ve programda yer alan Tanju Çolak ile Mehmet Toprak’a Türkiye’ye döndüğünde ilk Kanal A’da programa çıkma sözü verdiğini belirten Öztürk, bu söze istinaden Ankara’da bulunduğunu belirtti.

15 TEMMUZ KAHRAMANLARINA SAYGIYLA
Türkiye’nin önemli bir değişim yaşadığını belirten Öztürk, 15 Temmuz darbe gecesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz gecesinin bir kahramanlık gecesi olduğuna dikkati çeken Öztürk, özgürlüğünü de bu geceye borçlu olduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı; “Halkımızın ne kadar duyarlı olduğunu 15 Temmuz’da hep beraber gördük. Gizliden gizliye, devleti ele geçirmek, devlet-millet kavramını ayrıştırmak ve bizi yabancı gizli servislere hizmet eden bir topluluk olarak yıllarca sömüren bu zihniyet 15 Temmuz’da gerçek idarecinin millet olduğunu gördü. Bu gece bana göre; Türk tarihinde ilk defa gösterdiğimiz bir kahramanlık gecesidir. O gece sokağa çıkan, duygularını ortaya koyan dua eden, tankların altına yatan, şehit olan milletimiz bütün dünya milletleri tarafından alkışlanıyor. Halk gerçekten bir milli mücadeleyi kazandı. Hepsine şükranlarımı minnetlerimi sunuyorum çünkü eğer bugün burada sizlerle birlikteysem kesinlikle özgürlüğümün simgesi o geceye ruhunu koyan Türk milletidir.”

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4